Wpis z mikrobloga

Mam problem z przesyłaniem dźwięku z dekodera UPC Horizon oraz telewizora Samsung 49mu7002 do mojego amplitunera Onkyo TX-8270. Mianowicie dźwięku nie mam żadnego.

Do TV mam podłączony amplituner za pomocą HDMI (ARC mam w TV i amplitunerze). Do tego samego telewizora też za pomocą HDMI mam podłączony dekoder. Jednak nie mam żadnego dźwięku ani z kablówki ani z wbudowanych aplikacji TV jak Netflix czy Youtube. Samsung natomiast widzi amplituner jednak nie pozwala przesyłać dźwięku. W menu TV mogę zmienić wyjście dźwięku - tylko że działa jedynie telewizyjne, przy wyborze odbiornik HDMI - cisza.

Na pewno jednym z rozwiązań jest podłączenie złącza optycznego (które stosowałem w poprzednim modelu TX-8150) ale miałem nadzieję, że za pomocą kabli HDMI będę mógł przesyłać dźwięk bez jego użycia.

Czy ktoś wie jak można rozwiązać ten problem?

Głośniki to Magnat Quantum 673

#hifi #amplituner #onkyo #glosniki
  • 15
  • Odpowiedz
@lilafro: Jak wolasz siebie to nikt Ci nie odpowie.

Masz w tym modelu 4 wejscia HDMI i 1 wyjscie? Czytales instrukcje? Podlaczyles wszystko pod prawidlowe gniazda?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kylphi nie zauważylem ;) tak wszystko jest poprawnie podłączone zgodnie z instrukcją. W tv jak i w ampli włączone ARC. Zdaje mi się że problemem jest kabel - chyba nie wspiera ARC bo to jeden z tańszych z marketu. Innych pomysłów nie mam, bo jak można wytłumaczyć że jest widoczny przez Samsunga ale nie przesyła sygnału z Onkyo. Sprawdziłem kilka innych aplikacji wybudowanych w tv i też żadna nie wysyła sygnału a
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kylphi przestawione; w tym sęk że jak tak podłącze to TV nie widzi dekodera tylko amplituner - i wchodząc w ikonkę ampli na tv dostaje brak obrazu
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kylphi laptopa podłączyłem najpierw z tv przez HDMI - brak dźwięku, potem z amplitunerem - był dźwięk; w tv wyświetla się że widzi źródło HDMI dźwięku
  • Odpowiedz
@lilafro: To ja bym zaczal od kabli bo ewidentnie cos sie tu gryzie.

Przepuszczajac sygnal przez amplituner powinienes dostac dzwiek na glosnikach a obraz na telewizorze.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kylphi Podłączyłem ten nowy kabel do sprzętu i.... nic. Ale się zdenerwowałem. 
Potem przeczytałem gdzieś że jakiś użytkownik podłączył tv do amplitunera za pomocą HDMI, potem dekoder przez HDMI (ARC) do Onkyo, a potem jeszcze raz tv do innego portu hdmi w amplitunerze. I działało mi... ale tylko dźwięk, bez obrazu :D nawet przez chwilę Samsung widział Onkyo jako kino domowe ale po chwili znowu wróciło do AV Receivera :/ więc dupa.
  • Odpowiedz