Wpis z mikrobloga

#pierwszysamochod #motoryzacja #pytanie
Chcę nazbierać +/- 3500 zł na własny samochód i czy w Polsce wszystkie auta w tej cenie to zajechany gnuj albo przypudrowany trup, bo co oglądam w komisie albo na #otomoto to serio druciarstwo lvl hard.
Modele, które mam na uwadze za tą cenę:
1. Ford Puma
2. Hyundai Accent
3. Fiat Punto II pre FL
4. Nissan Micra K11
5. Renault Thalia lub Renault Clio II
ewentualnie Ford Focus I
Czy te modele są spoko na pierwszy wóz, bo sam nie wiem za ten hajs coś kupić czy dołożyć te 500 zł i coś znaleźć
  • 16
@Wampirok: Chcę oprócz jeźdzenia dom-pracbaza-dom móc bezpiecznie pojechać na jakąś trasę i naprawić małe usterki na podwórku
@Papierosek_po_samobojstwie: Oj tam dużo w okolicach jest Audi A4 B5 za tą cenę, ale boje się to są trupy. Oj tam rodziny się zbogaciły, więc trza kupić samochód aby ułatwić życie
@skneraM: To nie szarżuj autem gdzie podłoga może się zwinąć jak harmonijka przy wypadku. Ja sam na pierwsze autko wziąłem za 3k Skodę octavie i wszystko na trasie praca dom spoko, nigdy nic poważnego w niej nie robiłem. Znajomy za 2,5 kupił Astre F '96 bodajże i zrobił nią kilka dużych tras po za codziennymi jazdami i czasami mu się coś tam sypło ale zawsze był w stanie to doraźnie naprawić.
@skneraM: jeszcze dodam bo widze że focusa wymieniłeś to mogę powiedzieć że to było pierwsze auto siostry i też nigdy nie miała poważniejszej naprawy ;) Jeździła 3 lata ale potem potrzebowała czegoś większego więc poszedł jeszcze dalej jeździć :P
@skneraM moj pierwszy wóz to była K11 rocznik 97. Poszla na zlom rok temu bo ruda zjadła podłoge i progi. Poza tym od strony obsługi, spalania, bezawaryjności - 10/10 jako auto na początek
@skneraM A4 B5 solidne i proste auto, myślę, że w tej kwocie nie ideał ale coś co pojeździ spokojnie kupisz, podobnie passat B5, silniki są pancerne więc jedynie kwestia zadbania i eksploatacji wchodzi w większości egzemplarzy.
@skneraM w kwocie do 4k pln myślałrm że porządne auto się kupi.

Myliłem się okropnie choć można spokojnie kupić dobre auto do 4k pln.

Poniżej tej kwoty można ustrzelić zgniłą corse b jak i zgniłego passata b5, tak samo można znaleźć porządną corsę i zaniedbanego z wyglądu passata który jeszcze pojeździ.

Kwestia tego że pewne auta szybciej się kończą przez rdzę i drogie części (tak jak puma), a inne służą długo bo
Chcę nazbierać +/- 3500 zł na własny samochód i czy w Polsce wszystkie auta w tej cenie to zajechany gnuj albo przypudrowany trup


@skneraM: Bo to samochód w cenie roweru. Ja szukałbym w tej cenie np lanosa. 3500 to budżet na samochód czy wszystko?