Wpis z mikrobloga

Pomocy.. mam 112l w low tech. Rozwijało się świetnie od roku. Po czym wymarzyłem sobie Kiryski i przyniosłem jakieś świństwo.

Woda się robi mleczna. Jak wyczyszczenie filtry lub wymienię wodę jest ok 12h. Walczę z tym od 2 tygodni. Zauważyłem że po zgaszeniu światła woda robi się czystą. Ma ktoś jakiś pomysł?

#akwarystyka #akwarium
  • 6
  • Odpowiedz
@hektor190: Dziwna sprawa bo dojrzałe akwarium. Mleczna woda to zazwyczaj pierwotniaki i to w świeżym akwarium. Próbuj podmieniać po 10% przez kilka dni. Filtr płukasz w wodzie z akwarium ta? Zawsze możesz ciemnie zrobić na kilka dni tj. nie świecić nic, a nawet przysłonić akwarium XD
  • Odpowiedz
@mrooczilla Może... Z rybami przyjechala też niechciana rzęsa wodna pojawiła się po dwóch tygodniach -podumalem i wyrzuciłem.

Mam filtr kaskadowy. Więc pierwsza gąbkę (ta na rurce zanurzonej w akwarium) czyszczę w wodzie z kranu. Druga (oryginalnie w filtrze) raczej nie czyszczę lub w wodzie z akwarium. Trzecia (zeolit) czy coś nie czyscilem nigdy.
  • Odpowiedz
@robvan: jeśli ma fzn 3 to powinna dać radę.
@hektor190: jeśli masz prefiltr na rurce. To proponuję ci resztę pojemników wypełnić tylko ceramiką czy czym tam sobie zamarzysz i watą filtracyjną.
Zrób co 2-3 dni podmianę z czyszczeniem prefiltra. Jak nie przejdzie to wtedy jakieś radykalne środki.
Może Crystal Water? :)
  • Odpowiedz
@sebek1234
Poczytalem i pomaga:
1 zaciemnienie na dwa dni.
2. Mycienprefiltra codziennie pod kranem
3. Podmiana niewielkiej ilości wody codziennie.

Woda jak kryształ ale popołudniami lekko mętnieje. Boje się przestać. Dajmy sobie chwilę (2 tygodnie) i może się ustabilizuje.
  • Odpowiedz