Wpis z mikrobloga

@SamChilders: Wystawiasz rachunek na bloczku z rachunkami dla osób zwolnionych z Vat (kupisz je w hurtowniach i niektórych sklepach papierniczych, w internecie pewnie też), ewentualnie sam sobie możesz w exelu zrobić taki wzór rachunku i je drukować - ja tak zrobiłam i póki co się sprawdza.
Tu masz link do strony (.gov więc info sprawdzone) gdzie masz wszystkie podstawowe informacje: https://www.biznes.gov.pl/przedsiebiorcy/biznes-w-polsce/przed-rozpoczeciem/dzialalnosc-nierejestrowa
@kicioch: I jakby była to sprzedaż internetowa to wtedy po prostu wysyłam to osobie kupującej? A jak powinna wyglądać prowadzenie ewidencji i zapisywanie przychodów? I czy kwota nieprzekraczalna to dochód czy przychód?
@SamChilders: ja wrzucam rachunki zawsze bo mi łatwiej ewidencje ogarnąć, poza tym klient zazwyczaj rachunku oczekuje z domysłu że obsługuje go normalna firma (w sensie jak nie dostanie rachunku to może pomyśleć że został obsłużony „na czarno”, a jak się trafi na debila janusza to skarbówka murowana :D)