Wpis z mikrobloga

Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4360015/na Tablice z dekalogiem wmurowane zostaly na scianie przy wejsciu do placowek szkolnych!
To juz jest calkowity odlot... oficjalne panstwo wyznaniowe? Jest w tej szkole miejsce dla ateistow/innowiercow i tych ktorych wiara katolicka poniewiera, czyli np. mniejszosci seksualnych?

ABOISLAM!!!!

#bekazkatoli #religia #katolicyzm #neuropa #bekazprawakow #dzieci #edukacja #heheszki #humorobrazkowy #polska #polityka #mikroreklama
Pobierz pk347 - Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4360015/na Tablice z dekalogiem wmurowa...
źródło: comment_A51RoGqiYHpDRiJuK3AB21RLuXyCXqg1.jpg
  • 78
Bo nie! nie ja wchodze ze swoim ateizmem do kosciola, ale KATOLE posuwaja sie juz do skrajnych metod narzucania swojej wiary.


@pk347: Zapewniam cię, że jak utworzysz sobie prywatną wyznaniową szkołę #gimboateizm u to żaden "katol" ci do niej nie wejdzie.
Rozumiem, że dzieła Marksa też powinny być promowane w szkole, bo komunizm odcisnął niemożliwe do zignorowania piętno na kulturze polskiej.


@bh933901: Dołóż jeszcze Mein Kampf, będzie pasować do twojego trybu rozumowania.

Dekalog to nic nowego


@Dezyderat: Owszem, "staroć" sprzed jakichś 3500 lat

ma wartości uniwersalne (obecne w każdej kulturze)


@Dezyderat: polemizowałbym,
Ma wartości uniwersalne dla obszaru cywilizacyjnego judeochrześcijańskiego. Dla Mongołów, Azteków czy ludożerców z Nowej Gwinei itd. już niekoniecznie.

zakazu wyznawania innych bogów.


@Dezyderat: No, patrz - zupełnie bez wpływu na kulturę i historię polską, a jeszcze szerzej - europejską...

Nawet V przykazanie, nie zabijaj vel nie morduj, dopiero od
@bh933901: Jeżeli faktycznie nie widzisz różnic w formie oddziaływania na kulturę polską Dekalogu od dzieł Marksa czy Hitlera, to również faktycznie czas spędzony przez Ciebie w szkole na lekcjach języka polskiego i historii należy uznać za w 100% stracony.
Nauczyciele którzy Cię uczyli powinni oddać pensje.
@bh933901: A ja napisałem zdanie logiczne zwane implikacją.
Zdanie takie pozostaje prawdziwe nawet, jeżeli założenie okazuje się nieprawdziwe.
Więc ze śmiechem się wstrzymaj.

Jednakże - skoro założenie jest fałszywe, tzn. nie dokonałeś zrównania, to na czym opiera się twoja argumentacja którą rzekomo poparłem?