Wpis z mikrobloga

#krakow #internet #isp #ispkrakow #dostawcainternetu
Hejka.
Kilka miesięcy temu ktoś na Mirko pytał o polecanego dostawcę internetu w okolicach Matecznego/Dębniki/Ludwinów. Z prowadzonej dyskusji w komentarzach wynikło z tego coś ciekawego, niemniej nie mam zapisanego i nie potrafię tego znaleźć :(
Tak więc ktoś poleci ISP tego obszaru(bliżej całodobowego Tesco)? Interesowałoby mnie coś z szybszej oferty.

Nie wiem czy nie było wtedy mowa o Intrino i mieszanych opiniach o ich jakości..
  • 12
@Unbeliev z Intrino to jest tak że wszystko zależy czy Cię wepną w swój światłowód. Niestety nie mają siatki w całym Krakowie, a tam gdzie nie mogą dotrzeć dosyłają po sieciach partnerskich a czasem nawet po radiu - z tym że w tym momencie Intrino zostało połączone z TOYA.

Z tego co pamiętam to w tamtych okolicach polecali TMONT, niestety na ten moment także wykupione już przez TOYA.
@brokenik:

www.gdzienet.pl - patrzyłeś?

Nie, niemniej fajna ta strona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cotosiedzieje:
Znajoma ma podpięty Intrino w swoim bloku(mieszka ode mnie raptem kilka budynków dalej). Prócz ogromnie długiego czasu przyłączenia to te symetryczne 1Gb za 65 trochę kusi ( ͡ ͜ʖ ͡)
TOYA też była rozpatrywana przeze mnie.

Dzięki wam za informacje i wiedzę skąd brać ją z innych
@Unbeliev mogą sobie pozwolić na takie prędkości, mają własne styki z największymi węzłami wymiany ruchu :) co do czasu przyłączenia - wpięcie światłowodu z ulicy czasem nie jest takie proste i wymaga trochę pozwoleń, a z tego co pamiętam to zwykle nie mają gotowej infrastruktury w budynkach.

@Specjalista_Plus Niestety internet LTE nadal nie jest na tyle stabilny pod względem prędkości i czasów odpowiedzi jak normalny internet kablowy. Jak stacja bazowa będzie miała
@cotosiedzieje: Mam tego świadomość. W mojej miejscowości trwało trwało to długo(ostatecznie infrastruktura została zbudowana na zewnątrz budynków i przyłączenie nie mam z przysłowiowej ściany, a z balkonu.

@Specjalista_Plus: O ile najbliższą antenę Plusa mam w odległości 600m to znajduje się ona w dość tłocznym miejscu(sama wieża jest umieszczona przy sporym biurowcu). Przy problemach z łączem stacjonarnym korzystam z LTE w telefonie z innej sieci. Antena 100m bliżej i bywają problemy
@cotosiedzieje: Dokładnie tak. Przyłączenie światłowodem zajmuje sporo czasu i pieniędzy. Ale czasami warto poczekać.
@Specjalista_Plus: Mój drogi specjalisto - wciskanie kitów, że ten Internet działa świetnie czy jest najbardziej polecanym Internetem to robienie ludzi w wielkiego owłosionego kutafiona. Nie znam nikogo spośród grubiej ilości znajomych który chciałby tą usługę polecać. Na początku kiedy LTE startowało chwaliliście się prędkościami po 100Mbit/s sprzedając ludziom terminale LTE pozwalające w szczycie wykręcać 30Mbit/s. Jak
@cotosiedzieje: Oferta Testuj jest dedykowana dla osób, które za niewielkie pieniądze chcą przetestować nasz Internet LTE. Co ważne, jeśli usługa nie spełni oczekiwań, można zwrócić sprzęt bez ponoszenia konsekwencji związanych z karą umowną.

@Unbeliev: W wątku na naszym forum możesz uzyskać informację o planowanej rozbudowie infrastruktury w Twojej lokalizacji. Szczegóły dostępne są tutaj: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=7787&start=5190

@brokenik: Stale pracujemy nad poprawą jakości naszych usług jednak prędkość przesyłania danych w technologii LTE
@Specjalista_Plus: No to skoro od tylu czynników zależy jakość waszego Internetu to czemu nie ma tego w reklamach? Czemu uczciwie nie napiszecie, że wszystko jest zmienne? Czy to według Ciebie specjalisto jest uczciwe? No mi się wydaje, że nie. Czemu nie wspomnisz tego, że za testy trzeba zapłacić a do tego testy testami - ale jak usługa z dnia na dzień przestanie działać dobrze (bo nagle przybyło użytkowników) to NIE MOŻESZ
@Specjalista_Plus: @brokenik: Pod stacją bazową nigdy nie było szybciej niż 40mbps downloadu i 3-7mbps uploadu (chwilowo).
Mam Galaxy S6, zaś na zadupiu z modemu Hauwei B315 i nigdy nie miał większego uploadu niż 2-3mbps, ledwo da się pulpit zdalny zestawić (anteny wykierowane na wasze stacje bazowe nic nie pomogły).
Jeżeli mówicie o 100mbps to chyba podwykonawca instaluje radiolinie po 10gbps.
Bądźcie uczciwi, zwłaszcza wobec klientów biznesowych, którzy potrzebują pulpitu zdalnego