Wpis z mikrobloga

Farmaceuci, mam takie pytanie... Chciałabym założyć swoją działalność gospodarczą przy wsparciu środków z urzędu pracy. Kończę 2 semestr technika farmaceutycznego i muszę odrobić praktyki zawodowe. I tutaj zaczyna się problem, bo jeśli ja podejmę praktyki to nie będę miała prawa do skorzystania z dofinansowania. Czy można te praktyki jakoś odrobić np. za rok, kiedy ja już nie będę związana umową z Urzędem Pracy? Czyli np. po zakończeniu kształcenia? Jest taka możliwość?
#farmacja #prawo #apteka #leki #farmaceutyka
  • 12
@fotografiola: próbuj, nawet nie podałaś uczelni na której studiujesz, a dużo zależy właśnie od uczelni a nawet wydziału - czyli od konkretnego dziekana, jeden może by się zgodził jak uargumentujesz, a inny nie. Ja się z czymś takim jeszcze nie spotkałem, jedynie zaliczali jako praktyki np. umowę o prace ale tylko max jak była rok temu podpisana
@darek-jg: Nieee, ja cały czas się uczę- tak jak napisałam w poście. Uczę się w kierunku technik farmaceutyczny i kończę 2 semestr. Mam do odbycia miesięczne praktyki zawodowe w aptece, ale chciałabym założyć swoją działalność gospodarczą, na którą chcę otrzymać dofinansowanie z Urzędu Pracy. Żeby otrzymać dofinansowanie muszę być zarejestrowana w UP jakieś 3 miesiące jako bezrobotna. Osobiście jestem w UP już od jakiegoś roku i to punktuje dla dofinansowania mojej
@norepinefryna: I tak już muszę to olać. Nie mam poręczycieli... w dzisiejszych czasach bardzo mało osób ma napisane na umowie wynagrodzenie 2650 zł brutto, a tym bardziej spośród moich znajomych i rodziny nie ma go nikt. Nie mam 3 osób, które poręczyłyby mi łącznie 30% wnioskowanej kwoty czyli jakieś 7200 zł. Dofinansowanie trzeba zwyczajnie przynajmniej na jakiś czas puścić w niepamięć.
@fotografiola: Przykro mi :< Ale z doświadczenia wiem, że ciężko znaleźć takiego poręczyciela. Myślałam o kredycie studenckim swego czasu i czytałam, że tam też jest ktoś taki potrzebny. Mimo super kontaktów z rodziną nie zdecydował się nikt, oczywiście... Mam nadzieję, że za jakiś czas uda się i zrealizujesz to, co zaplanowałaś. :) Pozdrawiam koleżankę prawie po fachu :)
@norepinefryna: Fotografia to jednak coś, co chciałabym w życiu robić najbardziej :/ Sprzęt jest jednak tak kosmicznie drogi, że jednoczesne utrzymywanie się i odkładanie na coś takiego po prostu trwa baaardzo długo. W momencie kiedy jednak pojawia się możliwość skorzystania z jakiejś pomocy, to i tak znajduje się jakiś problem :/
No nic, dzięki za miłe słowa :) I również pozdrawiam! :)