Wpis z mikrobloga

Siema . Wybieram się do Krakowa na Automatykę i Robotykę, którą uczelnie polecacie PK czy AGH? Widziałem, że AGH wymaga większych wyników z matury, czy jest przez to później ciężej na studiach? I jak wygląda sytuacja po studiach, czy łatwiej jest później otrzymać lepszą pracę? Która dla was uczelnia wydaję się lepszym wyborem?
#studia #krakow #studbaza
  • 17
@misiek1202 Jeśli AiR to tylko na AGH :) PK uczy głównie teoretycznie, na AGH jeśli polubisz kierunek to masz duże możliwości rozwoju. No i przyszły pracodawca zawsze patrzy lepiej. Z tym że tak jak mówisz - trochę ciężej się dostać no i na studiach też będą wymagać więcej, coś za coś.
@misiek1202: Generalnie jak trafisz na AiR na wimir (AGH) to zobaczysz różne cyrki (kolejkę na 12 godzin czekania ze sprawkiem itd.). Dodatkowo AGH uczy bardzo nieaktualnych rzeczy. (Ponoć na PK jest jeszcze gorzej, ale tam nie studiowałem)
Praca? Wszyscy moi znajomi z AIR którzy nie poszli w IT, mocno narzekają.
Czy ciężko się utrzymać? Z AIRu odpada 20-25% ludzi więc jak na Imir spoko.

Największa wada? Dziekani, którzy sami sie chwalą,
@misiek1202 Na I stopniu różnice będa niewielkie, oczywiście mowa o Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki bo AiR jest również na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Tak naprawdę różnice zobaczysz dopiero na II stopniu przy wyborze specjalizacji.
@misiek1202: jeśli PK to wydział mechaniczny, a tam nauczysz się bardziej mechanicznej strony automatyki i robotyki. Programowania jest tam tyle co kot napłakał, i to na poziomie jakiejś Wyższej Szkoły Wszystkiego Najlepszego, a nie politechniki, więc jeśli interesuje cię bardziej ta strona programistyczna to PK serdecznie nie polecam.
@misiek1202: Ja jestem po MIBM i pracuję w IT ;) w ogóle to nie przeszkadza. Wszystko zależy od tego co sam ogarniesz.
Ale kierunku, nie polecam.
Co roku AGH+PK wypluwa ponad 400 inż mechaników. w Krakowie, powstaje może 20-30 nowych miejsc pracy dla inżynierów mechaników. Innymi słowy - rynek i zarobki to żart.

@Tom_Ja: no polecam obejrzeć bo jak obejrzałem film w którym porywnawyli bolid F1 (który nawet nie jest bolidem F1) stworzony przez absolwentów pk do Maseratti to się #!$%@? zesikalem ze śmiechu. Jestem niestety studentem tego #!$%@?łka nawet ze wspomnianego już airu i powiem wam ze lepiej jednak #!$%@? trzeć po żwirze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@radek29: Niee do końca.
Po informatyce nie musisz skończyć w IT. Z tego co się orientuję trochę (zdarza mi się przeprowadzać techniczną część rozmowy o pracę) to często ludzie po np. AIR są lepiej przygotowani niż ludzie po infie. Wszystko zależy od tego, ile sam siądziesz nad czymś.

Akurat praca w automatyce jest lepiej płatna i jest jej więcej niż po mibm. Z tego co wiem, pensje też trochę wzrastają. Mimo