Wpis z mikrobloga

Mirki, nasza firma dorosła do decyzji o podjęciu współpracy z jakąś konkretną firmą SEO przy pozycjonowaniu sklepu internetowego. Powiem szczerze, że męczymy temat od 2 miesięcy ale żadna firma nas za mocno do siebie nie przekonała. Bo albo stawki na dzień dobry to ponad 3,5k i efekty po roku i przez ten rok ŻADNEJ GWARANCJI. Wstępne SEO jest zrobione, typu blog, tagi, mapa strony, serch console itd. Potrzebujemy firmę, która za rozsądne pieniądze wrzuci nas w top10 przy odpowiednich słowach kluczowych. Może coś ktoś poleci albo pomoże ugryźć temat?

#pytanie #kiciochpyta #seo #pozycjonowanie #marketing
  • 30
@DR_DRE: zależy od branży, ale jak jest to jakaś niszowa branża z niską konkurencją to wystarczy nie mieć DC na stronie, pisać regularnie coś na blogu, mieć zrobioną podstawową optymalizację (blokowanie śmieciowych stron, tagów itd.) i spokojnie bez linków można wejść do TOP 10. Żadna firma nie chce Wam dać gwarancji bo się nie da jej dać - jednego dnia Google może wprowadzić nowe algorytmy, które wywrócą wyniki do góry nogami
@DR_DRE: Hej, sprawdź naszą ofertę na ContentNinja.pl - może nasze usługi przypadną Tobie do gustu. Poprzez treści docieramy do potencjalnych klientów i zwiększamy widoczność w wyszukiwarkach. My możemy dać gwarancje, że ruch na stronie poprzez nasze działania, jak i sama widoczność w wyszukiwarkach na 100% wzrośnie.
@DR_DRE: Gwarancji nikt rozsądny Ci nie da, ale wymagaj od firmy KONIECZNIE raportowania co miesiąc co zostało zrobione (on site i jakie linki) oraz jak zmieniły się pozycje, widoczność i ruch z organika.
@archiemax: tzn nie oczekujemy sztywnej gwarancji typu "Panie jak po miesiącu nie będzie top3 to pozycjonujecie za darmo" bardziej chodzi o gwarancje przede wszystkim działań na stronie w zakresie SEO i pozycjonowania no i gwarancje jakiegoś ustalonego minimalnego wzrostu pozycji. Poza tym, wszystkie firmy przeprowadziły audyt strony, jedna nawet z Krakowa przyjechała do nas.

Chodzi też o to, że mieliśmy już kilka takich firm i im była droższa tym efekty słabsze,
@Agencja_See_Now: Tak, przeczytaj dokładnie, co napisałem ze zrozumieniem :) Nie wiem co za nieudolna agencja by musiała prowadzić marketing i działania SEO, aby przez rok czasu nie było żadnego efektu, w tym zwiększenia widoczności / ruchu. Gwarancji na pozycje na konkretne słowa nie dajemy bo różnie z nimi bywa.
@DR_DRE: W dużych firmach małe kampanie delegowane są do pracowników najniższego szczeblu, praktykantów, studentów, świeżo zatrudnionych etc, więc ciężko o efekty. Team głównie pracuje dla dużych klientów. Oczywiście nie wszędzie, nie można generalizować, ale z tego co mi wiadomo, a branże znam dobrze to tak to wygląda.

Tak jak już pisałem wcześniej - poręczyć na 100% możemy, że po naszych działaniach promocyjnych ruch na stronie jak i widoczność w sieci z
@ContentNinja: kolego, mam pytanie o wasz plan Personal.
Wyszczególnione są w nim punkty, którymi się zajmiecie, m.in. odświeżenie treści na stronie. Ten plan obejmuje 1 publikację miesięcznie. Czy to oznacza, że za kwotę 169 zł odświeżycie np. 1 opis produktu w sklepie internetowym miesięcznie?

Jeśli źle rozumiem to proszę mnie poprawić.
@Wesoly_Kartofelek:

Już pędzę z tłumaczeniem :) Jeśli chodzi o odświeżenie treści to ta usługa znajduje się dodatkowo w pakiecie. Czyli w przypadku tego pakietu - oprócz przygotowania 1 artykułu miesięcznie wysokiej jakości, jego optymalizacji, dystrybucji i wypozycjonowania na dane słowo kluczowe zajmiemy się dodatkowo:

- odświeżeniem treści

Nie jesteśmy w stanie tego dokładnie sprecyzować, tj. ile treści, ile tekstu dodamy etc. Tutaj już jak dobrze wiemy każda strona jest inna,
@ContentNinja: rozumiem. Dzięki. To teraz kolejne pytania.

1) Czy 169 zł jest kwotą brutto czy netto?
2) Rozumiem, że tekst napisany przez Was mogę wykorzystać na swoim blogu. Ile średnio będzie miał on zzs?
3) Czy wymagane jest podpisanie umowy? Czy np. mogę się zadeklarować, że chcę Was sprawdzić przez 6 mies. (oczywiście nie oczekuję, że odświeżycie mi wszystkie teksty na stronie w tym okresie), aby sprawdzić efekty?
@Wesoly_Kartofelek:

1. Brutto. Wszystkie firmy powinny na swoich stronach podawać ceny brutto, ale wiem, że bywa z tym różnie :)
2. Tak. Generalnie publikacją oraz optymalizacją tego tekstu zajmujemy się my. Klient nic nie musi robić.
3. Absolutnie nie. Przyjacielska współpraca na zasadzie co miesięcznej faktury.

Edit:

Odnośnie tekstów to w zależności od wyczerpania tematu. Tak minimum 5000 znaków zzs.
@Wesoly_Kartofelek: Tak, spokojnie można odliczyć VAT za nasze usługi. A co do drugiego pytania to ( ͡ ͜ʖ ͡) Michał stworzył narzędzie, przez które też można zwiększyć ruch, jest nawet przy jednym zdjęciu z nagłówków, jest przystojny i szarmancki, więc dodaliśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ContentNinja: waham się jeszcze. Muszę przemyśleć sprawę, ale mam kolejne pytania:

1) Gwarantujesz wzrost ilości fanów na FB. Czy prowadzisz fanpage klienta? Jeśli nie, to jakie działania są podejmowane, aby uzyskać wzrost lików?

2) Pakiet za 169 zł zawiera:
- 1 artykuł miesięcznie
- raporty, tu ok, jest to dla mnie jasne, bo dostaję informujesz co zrobiłeś dla klienta
- optymalizacja streści - ok
- audyt - zdaje się, że jest
@Wesoly_Kartofelek: 1) W tym pakiecie nie prowadzimy kont social media. Niemniej jednak narzędzie promocji będzie umożliwiało udostępnienie danej treści + jednym z naszych kanałów dystrybucji są, np. płatne reklamy na Facebook'u. Naszym głównym celem jest dotarcie poprzez treści do klientów docelowych, pomagając im i odpowiadając na pytania, na które szukają odpowiedzi. Tacy użytkownicy przeważnie są wdzięczni i udostępniają dalej treści.

2) Tak, audyt jest to zabieg jednorazowy - niektórzy klienci go