Wpis z mikrobloga

mała ankieta, jak ktoś chce może uzasadnić w komentarzu
#programowanie

Z jakiej konfiguracji OS korzystasz przez większość czasu w pracy?

  • Linux 26.8% (22)
  • Windows 37.8% (31)
  • Linux(host)+Windows(guest) 3.7% (3)
  • Windows(host)+Linux(guest) 15.9% (13)
  • macOS 15.9% (13)

Oddanych głosów: 82

  • 8
@11001100110O11: W sercu linux, natomiast pracuję na windows + konsola bash. Linux niestety na moim sprzęcie strasznie zamula, do tego stopnia, że nie ma możłiwości nawet otwarcia kilku kart w chrome. Dosyć dziwne jak na sprzęt gejmingowy xd
@kafapre: i7-4712MQ, 16 ram, evo 850 500GB. Grafiki nie liczę, bo na każdej dystrybucji miałem problem z przełączaniem, albo włączona cały czas, albo wyłączona (więc domyślnie ją wyłączyłem, żeby się nie denerwować ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Mimo, że laptop ma już prawie 3 lata, to jednak oczekiwałbym, że zwykła praca "biurowa" nie będzie dla niego zabójcza, bo mimo wszystko na windowsie śmiga ładnie, gry też jeszcze dosyć
@jdbc: linux nie ma prawa chodzić gorzej niż windows. 10 lat jechałem na procku core2duo, do tego 4GB ramu i stawiałem na tym serwery, bazy danych i jezcze odpalałem wiele kart w chrome. Coś ewidentnie masz źle/nie skonfigurowane.
@kafapre: Dlatego instalowałem 3 różne dystrybucje, żeby upewnić się, że niczego nie skopałem i na każdej ten sam problem. Gdyby nie input lag myszki to bym jeszcze siedział pewnie, ale pół roku wytrzymałem i powiedziałem dosyć (°° . Do tego samo uruchamianie i zamykanie systemu trwało nieskończoność, w porównaniu do windowsa gdzie uruchamia się w kilka sekund.
@jdbc: nikt nie powiedział, że od razu wszystko będzie działać. Czasem jest tak że trzeba przez tydzień grzebać, ale jak już się zrobi, to nie ma #!$%@? na Linuxa.
@kafapre: Pół roku grzebałem i poddałem się. Lepiej działa to w virtualboxie na windowsie, niż jako główny system. No cóż ¯\_(ツ)_/¯ Teraz jestem leniuchem i wolę gotowy funkcjonalny i szybki system bez zbędnego grzebania, konfigurowania. Nie mam na takie zabawy już czasu.
@kafapre: Pół roku grzebałem i poddałem się. Lepiej działa to w virtualboxie na windowsie, niż jako główny system. No cóż ¯\_(ツ)_/¯ Teraz jestem leniuchem i wolę gotowy funkcjonalny i szybki system bez zbędnego grzebania, konfigurowania. Nie mam na takie zabawy już czasu.