Wpis z mikrobloga

No witam djangoswiry,

Przychodzę do was z prośbą o ocenę mojego projektu w #django. Apka dotyczy znanej i na wykopie lubianej gry #tibia. Jest to portal agregujący rożnego rodzaju statystki, głównie exp gain ludzi z topki z każdego świata, chociaż obecnie rozszerzam ją o nowe funkcjonalności wraz z nowymi pomysłami przychodzącymi do głowy. Strona opiera się o API i pobiera zeń rożnego rodzaju dane, które są następnie obrabiane.
Obecnie trzy główne funkcjonalności to:

Highscores/characters:
W zależności czy dana osoba jest w topce na danym świecie wyświetla exp gain/loss z danego dnia do 30 dni wstecz, czas online w ujęciu dziennym i miesięcznym, prezentuje wszystko na wykresach i tabelach.
Dla graczy spoza topki wyświetla wyłącznie czas online: 30 dni wstecz w ujęciu dziennym oraz sumę ostatnich 30 dni

Teamhunt helper:
Obecny system w tibii pozwala na dzielenie expa między graczy expiacych razem wyłącznie jeżeli różnica lvli między nimi jest odpowiednio mała. Narzędzie prezentuje osoby będące online na wybranym świecie z możliwością przefiltrowania tak, aby wyświetlili się tylko gracze spełniający warunek.

Dodatkowo pomniejsze duperele jak najwięksi powergamerzy z poprzedniego dnia/gracze, którzy stracili najwiecej expa dnia poprzedniego.

Kilka słów o statystykach:
15600 graczy w bazie highscores (topka).
Około miliona rekordów do liczenia czasu online dziennie (obecnie ponad 300 k unikalnych graczy).

Dane zbierane są przez skrypty z management/commands, odpalane cronem

Nie ukrywam ze robię to w celu prób poszukiwania pracy jako junior webdev i nie mam wykształcenia informatycznego a jedynie techniczne, budownictwo okazuje się być mało dochodowe ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Potworzyłem też pomniejsze projekty, które również znajdują się na moim githubie, jednak TibiaHighscores jest pierwszym, który rozwijam od jakiegoś czasu i staram się go nie porzucić a dopieszczać, i na bierząco poprawiać.

Chętnie poczytam konstruktywna krytykę, co poprawić co zmienić a może po prostu zmienić zainteresowania, bo się nie nadaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Live preview: http://167.99.253.5/
Github: https://github.com/bartkoz/tibiahighscores

Pzdr
  • 4