Wpis z mikrobloga

@reett niektórzy weterynarze nie podejmują się leczenia tych psów ze względu na ich wrodzone genetyczne #!$%@?. One nawet oddychając się męczą, te ich słodkie chrumkanie wynika z niedrożności dróg oddechowych..
@pixel_ @zephyr098 Przestańcie w kółko powtarzać jakie to okrucieństwo kupować psy tej rasy. Sam mam mopsa i w ciągu 4 lat ani razu nie byłem u weta oprócz prostych zabiegów jak odrobaczanie/odkleszczanie. Faktycznie źle znoszą upały czy nadmierny wysiłek ale to samo tyczy się wielu innych ras. Przy stosowaniu nieodpowiedniej diety każdy pies będzie pierdział na potęgę. Nie wiem gdzie kupujecie swoje mopsy i czym je karmicie ale mam wrażenie że większość
@Axim Brachycefaliczność jest wynikiem wielowiekowego krzyżowania osobników #!$%@?ących się właśnie najkrótszą kufą w hodowli. Owszem głupi pomysł, który spowodował dodatkowy problem u psów tej rasy. Mimo to nie wyklucza to tego psa z prawa do życia i stosowania odpowiedniej opieki przez ich właścicieli, dopasowanej do jego wad i zalet.
@Axim Twierdzę, że w tamtych czasach tego potworka że zdjęcia uznali by za nieudaną i zbędna krzyżówkę i dalej tego nie rozmnażali a pewnie nawet ubili.
Przecież to ma taki wytrzeszcz że względu na wady rozwoju czaszki z tej śmiechu warte krzyżówki. O gustach się nie dyskutuje ale aby z premedytacją dalej rozwijać wadę dlatego bo komuś to się podoba, to już jest chore.
@mordoo: Sam kiedyś za dzieciaka chciałem mieć mopsa, bo to takie pocieszne stworzenie - nieważne jakiego bym miał doła, to przybiegnie taka kreaturka i od razu beka ze stworzenia, bo wygląda tak pokracznie. No ale w końcu zrozumiałem, że to nie jest takie fajne. W alternatywnej rzeczywistości, gdzie to psy trzymały by ludzi jako zwierzątka domowe, odpowiednikiem mopsów byłyby karły z downem. I mnożono by je celowo, bo byłyby takie śmieszne