Wpis z mikrobloga

Mirki, doradźcie.
Kończę pierwszy rok informatyki. Mam problemy rodzinne (wyrwanie się z patologii i utrzymanie na własną rękę) i zdrowotne (mam zakaz wykonywania pracy fizycznej na 3 miesiące). Ponad 6 tygodni nieobecności na uczelni, nie wyrabiam z materiałem. Na razie 2 przedmioty uwalone. Ogólnie syf, kiła i mogiła, jeszcze jeden i wylatuję.
Hajsu brak. Od 1,5 miesiąca uczę się HTML/CSS/JS z zamiarem pójścia na staż.
Co lepiej zrobić:
1)

Cudem prześlizgnąć się na 3 rok

przez wakacje nadrabiać materiał

potem pracować fizycznie na nocki/weekendy

2)

Przejść rekrutację na nowo na te same studia,

zdawać po jednym przedmiocie na semestr (reszta z przepisów)

Podszkolić się w lipcu i pójść na staż, a potem na juniora na rok

Kontynuować studia z nową wiedzą, doświadczeniem i środkami na utrzymanie?

Ja jestem przy drugiej opcji, rodzina przy pierwszej. Co robić?

#pracait #pracbaza #it #programista15k #studia #tldr
  • 20
@El_General_Magnifico: to zależy czy dasz rade udźwignąć w wakacje dwie poprawki. Ogólnie to poleciłbym 1 opcje, i prace w jakimś cc nawet, albo na szybko ogarnięcie zadań ze SPOJa i szybka rekrutacje na 1/2 etatu do jakiegoś korpo na juniora, praca wraz ze studiami. Jak dasz rade dociągnąć do końca 3 semestru to leć kolejny, jak nie to odpuść prace i dojeb 4 semestr by wakacje zrobić na stazowo(będziesz miał większe
@El_General_Magnifico 2, tylko nie iść na juniora na rok, a zostać normalnie w pracy po tym roku, w momencie kiedy będziesz w stanie to opłacić to zmienić tryb na zaoczne, zdać sobie sprawę, że studia są Ci do niczego niepotrzebne i ważniejsze jest doświadczenie, które zdobywasz normalnie pracując, możesz wtedy dokończyć sobie inżyniera i olać magisterkę, bo szkoda na nią czasu i pieniędzy
@El_General_Magnifico: Ja kiedyś na tym samym kierunku miałem w pierwszym terminie miałem uwalone 5 przedmiotów i jakoś wszysto ogarnąłem przez wakacje na dodatek pracując. Więc da się. Chyba że już nie masz możliwość poprawki, ale sejsa poprawkowa to przecież dopiero we wrześniu się kończy?
Skoro sam się utrzymujesz to nie bierz pod uwagę tego co chce rodzina. Twój hajs twoje decyzje.
Jak zaczniesz pracować to ciężko jest wrócić na studia, więc
@El_General_Magnifico u nas (PŁ) da się zostać na tym samym roku i zaliczać przedmioty, których się nie zdało jednocześnie 'awansem' robiąc kilka wybranych przedmiotów z wyższego roku (czyli tego, na którym powinno się być).
Często też da się dogadać z dziekanem, powiedzieć o tym jaka zaszła sytuacja i uczelnia potrafi iść na rękę, no ale to bardzo zależne od osób rządzących wydziałem.