Wpis z mikrobloga

Bitcoin zużywa tyle prądu co Szwajcaria, przy kilku transakcjach na sekundę.
Nie potrafię sobie wyobrazić, gdyby zamiast pieniędzy, ludzie używali kryptowalut. Jest to po prostu nieopłacalne. \

Stąd pytanie do ekspertów, jak duża jest możliwość używalności BTC, tzn. do ile transakcji/s oraz na ile milionów/miliardów użytkowników gotowy jest dzisiaj Bitcoin?
Patrząc na wahania kursów i jak podatny na plotki jest to rynek, nikt mi nie wmówi, że Bitcoin to ,,wirtualne złoto" xD

W takim razie jaka jest rola Bitcoina oraz kryptowalut w dzisiejszych czasach poza rynkiem spekulacyjnym?

https://www.news.com.au/finance/money/investing/fatal-flaw-thats-doomed-bitcoin/news-story/533ad826ee91c70318bdf8f7b50ef989

#bitcoin #kryptowaluty #blockchain #btc
Zapaczony - Bitcoin zużywa tyle prądu co Szwajcaria, przy kilku transakcjach na sekun...

źródło: comment_fUAJymxVpO4Pxbuq2yeyCDX7rv6VRvrT.jpg

Pobierz
  • 38
@mateuszh443: i jak w liczbach wygląda dzisiejsza gotowość BTC do używalności zamiast pieniędzy? Czy jakieś małe państwo jak np. Polska mogłoby używać w życiu codziennym tylko i wyłącznie BTC zamiast pieniędzy?

lightning network to troche więcej niż kilka transakcji na sekunde


trochę więcej, czyli ile konkretnie?
@Zapaczony: Po pierwsze naczytałeś się propagandy medialnej. Zacznij szukać info ile prądu zużywa współczesna bankowość i porównaj. Po drugie, ilość transakcji - o Lightning network jeszcze nie słyszałeś?
@kapibar: poproszę o liczby, jeżeli chodzi o zużycie prądu dziś oraz przy teoretycznej używalności zamiast gotówki na całym świecie oraz jak wygląda ilość transakcji po LN. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
a banki nie zużywają prądu, papieru, wody, gazu i innych do utrzymania placówek, pracowników i infrastruktury?


@SoulShredder: oczywiście, że zużywają i to kosztuje i ja bardzo chciałbym obejść się tego pośrednika, jakim są banki, dlatego bardzo interesują mnie liczby jak to wszystko wygląda w praktyce.
@Zapaczony: Bitcoin nawet z tworzącą się dopiero siecią LN nie jest dziś gotowy na to, by od jutra 7 miliardów ludzi mogło robić na nim transakcje. I nie musi. Adopcja następuje powoli i rozwój rozwiązań do skalowania BTC również. Węzły LN nie raportują ilości transakcji, więc nie ma takich liczb. Poszukaj statystyk o LN, w tym o stronie satoshis.place to będziesz wiedział w jakim miejscu dziś jest ten rozwój. Nie będzie
@Zapaczony: dzisiaj ilość transakcji którą jest wstanie obsłużyć sieć Bitcoina jest śmiesznie niska dlatego trwają pracę nad kolejnymi warstwami protokołu które umożliwią obsłużenie niemal nieskończonej ilości transakcji ale zanim to się stanie to podejrzewam minie jeszcze kilka lat.
@WeselnyGiermek00: Dystrybucja dystrybucją ale to przestaje działać przy tych cenach.
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2542435118301776
"The Bitcoin network can be estimated to consume at least 2.55 gigawatts of electricity currently, and potentially 7.67 gigawatts in the future, making it comparable with countries such as Ireland (3.1 gigawatts) and Austria (8.2 gigawatts)."
Ethereum nie liczą ale gdzieś tyle samo.
Wzrost 10-20 razy i więcej prądu idzie na kopanie niż produkuje cała Afryka.

obsługa długu polski to
@kapibar: i taką odpowiedź szanuję. O zaletach Bitcoina wiem, ale czy np. Ty osobiście zapłaciłbyś lub przyjął np. 1BTC za samochód, wiedząc jak jego cena się waha?

Póki co jak dla mnie:
Bitcoin, kryptowaluty = rynek spekulacyjny.
@kapibar: Bitcoin nie wygra z Visa bo nie ma chargeback, płacenie nieraz lepsze jest karta. Kup wycieczkę a biuro upadnie, w btc na skamieniałości w ico nikt kasy nie odda.

@Zapaczony: tak obecnie to z 500tys ludzi by dało radę patrząc ile ja płacę to tak by było.
Ogólnie fetysz z płatnościami jest głupi bo Visa i PayPal mają już mniejsze market capy od btc więc jako transfer kasy to
@Zapaczony: bardziej określiłbym to rynkiem inwestycyjnym niż rynkiem spekulacyjnym. Bitcoin ma ogromny potencjał i dlatego ludzie w niego inwestują. Gdy sieć się rozwinie to wahań kursów nie będzie i będzie można tym normalnie płacić.
tak obecnie to z 500tys ludzi by dało radę patrząc ile ja płacę to tak by było.

Ogólnie fetysz z płatnościami jest głupi bo Visa i PayPal mają już mniejsze market capy od btc więc jako transfer kasy to BTC to żaden biznes. Stare od value noekonfiskowalny to już rynek złota czy 7trylionow ok 100x więcej niż dziś.

Wolisz Visę czy złoto ?


@WeselnyGiermek00: w takim razie jaka jest opłacalna używalność