Wpis z mikrobloga

@TaoHosts skopiowałem te bzdury na prawidłowe tagi ;)
Nawiasem mówiąc, nie korzystam już z polskich firm hostingowych. Miałem kiedyś nazwapl, później biznes-host, hitme, hekko - wszędzie ten sam syf w podejściu do klienta i szybkości supportu. We wszystkich z nich support odpowiadał po 1 dniu, a telefon zwykle od 9:00 do 18:00, a jak serwer się #!$%@? po 18:00 to bij głową o mur. Wolę już zagraniczne hostingi z linią 24h/7.

#hosting #nazwa #nazwapl #webdev #informatyka
turbogrosik - @TaoHosts skopiowałem te bzdury na prawidłowe tagi ;)
Nawiasem mówiąc,...

źródło: comment_lm0j2nlHZ6v0twHAp740oPXXD2gehKzp.jpg

Pobierz
  • 21
@turbogrosik: ja nawet nie patrzę w stronę takich hostingow. Jak infrastruktura to tylko cloud gdzie się da. Większość workloadu da się postawić na Azure czy innych chmurach (AWS) bez uruchamiania pojedynczej maszyny
@turbogrosik: dlatego wspomniałem gdzie się da :) ale wordpressa bym stawiał na WordPress.com jeśli ktoś może przetrwać bez milionów wtyczek, mam tam w sumie jednego bloga i od czasu do czasu coś skrobne, dobrze działa za jakieś 130zl na miesiąc
@Koliat: nawet to nie szkodzi, że nie VPS. Zasoby masz gwarantowane, to jest cloud. Jeśli ktoś inny żre zasoby, masz automatycznie przydzielane nowe. Nie chciało mi się #!$%@?ć z VPSem na wordpressa ;)
@TaoHosts: też masz kontrolę ale za 130 to stawiasz AppService dla max 10 instancji, można sobie wyobrazić 10 mini stron które mają nieregularny ruch na sobie, że raczej się nie będą kłócić o zasoby - to chyba główna zaleta.
@Koliat: eee czy ja wiem?

Mam na VMce kilka stron na wp + rev. proxy + mysql.
Wszystko w dockerze.
Nigdy nie było jakichkolwiek problemów z tym.
Nawet migrowanie to tak naprawdę kwestia postawienia nowej VMki + ściągnięcia obrazów z Gita.
I robię to przy pomocy dokcer-compose i Ansbile.

To jest tak banalne i szybkie, że aż się śmiać chce.
@Koliat: Lubię Windowsa, to jest mój główny konik.

Ale jestem zdania, że pewne rozwiązania są lepsze i prostsze, bo są wydajniejsze i działają dużo lepiej.

Dla przykładu, nie postawiłbym strony na Nginxie, wolę Apache.
Ale nginxa użyję do innych rzeczy - LB, proxy, itd. bo jest po prostu świetny do tego.

Tak samo użyję Windowsa do rzeczy w których inne systemy i inne rozwiązania po prostu do pięt nie dorastają -
@TaoHosts: no no, ale jakoś te AD trzeba skonfigurować i uruchamiać też automatycznie bardziej niż mniej :) . Niedługo będzie mała rewolucja bo Windows Server ma wspierać logowanie za pomocą Azure AD tak jak Windows 10 teraz :)
@Koliat: i tutaj uważam, że MS spieprzył sprawę z zaprzestaniem kontynuacji systemów na urządzenia mobilne.

Mogliby zrobić coś dla firm pod kątem urządzeń mobilnych z synchronizacją do Azure wraz z AD, itd.
@TaoHosts: tzn spieprzyli sprawę z założeniami że mogą wygrać rynek Windows phonem. A to o czym mówisz to zapowiada się z plotek surface phone będzie to robić, przy czym miałby być to podręczny telefon/tablet, jakby nowa klasa urzadzen pod pełnym Windowsem. Jak na telefonach rusza apki uwp i x86 to mogą namieszać :)