Wpis z mikrobloga

Mireczki z #programowanie, mam głupie pytanie. Piszę sobie czasami skrypty w #python, na własny użytek cobym nie musiał się przemęczać w pracy, ogólnie analiza danych, ich struktury, poprawności itp. ewentualnie jakies modyfikacje czy katalogowanie. Generalnie poziom grubo poniżej juniora ale wszystko śmiga ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Trafila się okazja i jeden z podwykonawców chciałby, żebym mu ogarnął sprawdzanie plików tekstowych pod kątem struktury i poprawnego zakresu danych. Generalnie ok 200 moze 300 linijek.

Na ile wycenić taki skrypt?

Pomożecie?( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 9
  • Odpowiedz
@radecky: ja freelancerkę zaczynałem od 100/h na umowie o dzieło, ale to bardziej była kwestia szczęścia. Duże znaczenie ma to, ile ta firma zarabia, jak bardzo potrzebuje twojego kodu i jak łatwo znaleźć kogoś innego kto to może napisać. Poszukaj w internecie stawek freelancerów zajmujących się podobnymi rzeczami, będziesz wiedział od czego zacząć negocjacje.
  • Odpowiedz
@radecky: zobacz ile czasu Ci to zajmie i następnie przemnóż przez liczbę godzin x1,5 uwzględniając czas na poprawki / bugfixy, zrób 2-3 itaracje (co tydzień / dwa), pokaż co zrobiłeś i spytaj o opinię
  • Odpowiedz