Wpis z mikrobloga

Hej;) Mam dziwną przypadłość z PC. Mam do karty graficznej podłączony monitor na DVI, oraz telewizor na HDMI. Po zmianie karty z gtx760 na gtx1060 dzieje mi się tak że jak mam wyłączony TV i działam tylko na monitorze (na PC wyświetlanie jest ustawione jako "tylko drugi ekran") , to monitor po jakimś czasie traci sygnał. Wystarczy że uruchomię TV (tylko na pilocie od TV, bez przełączania czegokolwiek na komputerze) i już sygnał wraca z powrotem do monitora, po czym mogę z powrotem wyłączyć TV. I za jakiś czas znowu. Na poprzedniej karcie tak się nie działo. Ktoś ma pomysł?

#komputery #windows10
  • 10
@FrAnSiS przede wszystkim zacznij od ustawień windowsa i jego opcji zasilania. Obstawiam, że tam jest wygaszanie ekranu ustawione po jakimś czasie.
@3ddy: Już sprawdziłem. Wszystko z eco powyłączane. Prawdopodobnie jest to coś związane ze zmianą ekranu. Bo to wygląda tak jakby ekran się przełączał niewidocznie na TV, a po uruchomieniu TV wracał na monitor, bo okienka mi się przestawiają (TV i monitor mają różne rozdzielczości).
Czy przy wyświetlaniu obrazu na obu urządzeniach też się tak dzieje? Tzn. w momencie, gdy TV jest wyłączony?
@3ddy: Jeszcze testuję. Ale chyba znalazłem winowajcę;) W Panasonicu jest funkcja Viera Link, czyli że telewizor steruje urządzeniami przez HDMI. No i chyba to to mi robiło psikusa cały czas jakimś cudem.
@3ddy wyszło najbardziej lakonicznie jak mogło być. Kabel HDMI przerywał gdzieś i tv się rozłączał i podłączał, no i przy tym pc wariował :|