Wpis z mikrobloga

@temokkor Dodawanie komentarzy do kodu jak najbardziej na plus - dzięki temu wiadomo że dany kawałek kodu jest niezrozumiały i trzeba go przepisać :-P ale dodawanie komentarzy bez żadnego innego wkładu do projektu open source to jakiś żart bo wskazuje raczej na to że dana jednostka nie ogarnia kodu tylko :-p
@whyd4k: Jak programista pisze komentarze, to potem kolejna osoba, nawet nie musi zerkać na kod, nawet jakby był przejrzysty, w szczególności jeśli to funkcja co wykonuje inne funkcje.
I od można się dowiedzieć co robi, w jaki sposób, co zwraca itp.
@Zeronader Od tego masz sygnaturę funkcji, żeby się dowiedzieć co robi, zwraca itp. Jeśli piszesz komentarze, to przy zmianie zachowania funkcji musisz je uaktualnić, a to już pierwszy krok do "gnicia kodu". Po to masz języki wysokiego poziomu, żeby pisać czytelny dla człowieka kod. A jeśli kod jest czytelny, to komentarze zbędne. Poczytaj trochę o 'clean code', to nie są jakieś zasady z dupy, ale szeroko przyjęte konwencje.
@whyd4k: nie ważne czasem jak czytelny jest kod, o wiele bardziej wole jak mam customową klasę i dam kropkę i znajdę metode, która mi się wydaje dobra, to wolę mieć komentarz opisujący co dokładnie robi. Jak nie widzę nic, to muszę grzebać w kodzie co zajmuje mi więcej czasu, niż programiście by zajęło napisanie komentarza.
@ddziaduch
@whyd4k
IMO komentarze zawsze są na plus,zwlaszcza że po nas projekt może przejąć osoba dla której niektóre rzeczy nie będą oczywiste,zaoszczędzi to sporo czasu. No i jak za 2 lata się wróci do tego kodu to będzie łatwiej ogarnąć. Ja w pracy robiłem przy projekcie który częściowo był w nieznanym mi języku i nie było wgl komentarzy i była trochę lipa, sporo czasu spędziłem by znaleść to co chcialem zmodyfikować (kod