Wpis z mikrobloga

@Christophy: Zgadza się, komputer jednak będzie używany tworzenia oprogramowania przetwarzającego mocno pliki graficzne. Moc jest potrzebna to testów lokalnie na laptopie.
Procesory z serii U odpadają, sprawdzony temat.
@Christophy: GPU do tych zastosowań zbędne. Jeżeli będzie w lapku to nie ma problemu. Budżet raczej bez limitu ale chodzi o to żeby graficzna nie podbijała ceny zbędnie. Oprogramowanie jest serwerowe i nie używa GPU.

Stąd właśnie jest mój post. Na prawdę ciężko znaleźć taki laptop :P
@Christophy: W sumie o takie coś chodzi. Sporo rzeczy podbija cenę :P Jest smukły, lekki, małe ramki, pojawia się dotyk.

Mocno się dziwię, że dopiero w takim wysokim segmencie pojawia się taka konfiguracja.
@Everbro: kosztuje tyle, bo gwarancja 3 lata NBD. Popsuł ci się laptop? Następnego dnia masz serwisanta w domu, który ci go naprawi. W sprzęcie dla profesjonalistów nie możesz pozwolić sobie na przestoje po 2-3 miesiące na przepychanki z producentem i uznawaniem gwarancji.
@Everbro: Jeśli wystarczy Ci 14, to polecam Dell Latitude 5480. Większość osób u nas w firmie je ma (łącznie ze mną) i są bardzo fajne (i7-7820HQ, 32 GB ramu i 512 GB SSD robią z niego mega potwora w malej i lekkiej obudowie).
Minus to brak złącza na stację dokującą (w poprzednich Latitude mieliśmy), ale zamiast tego dali USB-C, więc trzeba coś na kabelku kupić jakbyś chciał.
@waleq93: O! super. Wiesz może czy w tym usb-c jest thunderbolt (ile lini pcie 3,4?) lub czy można podłączyć dwa monitory jednym kablem (chain display port)? Czy można da się ładować też tym portem?
@Everbro: Z tego co mówili mi ludzie z działu ADM są 4 linie PCIe, ale to musiałbyś zweryfikować czy faktycznie tak jest. Z dwoma monitorami nie wiem, jedynie czego używałem to "huba" (hdmi, ethernet, 2x usb 3.0 i usb-c), więc tylko jeden monitor miałem tu podłączony. Ładowanie jak najbardziej działa przez USB-C (wspiera Power Delivery). Sam używam zwykłego zasilacza, ale testowałem zasilacz od Macbook'a Pro i działało :)