Wpis z mikrobloga

Wczoraj jadąc #rower do pracy spotkała mnie taka sytuacja, jechałem rowerem po chodniku napotkałem pieszych i biegacza. Efekt był taki, że ja zatrzymałem się rowerem, biegacz stanął w miejscu i wywiązała się rozmowa kto popełnia błąd. Biegacz twierdził, że to nie ścieżka rowerowa i mam mu ustąpić, ja natomiast argumentowałem moje "pierwszeństwo" faktem, że należy poruszać się po prawej stronie chodnika, jezdni, ścieżki rowerowej. A jakie zdanie ma wykop?
(1-biegacz, 2-piesi, 3-ja na rowerze)
yneb - Wczoraj jadąc #rower do pracy spotkała mnie taka sytuacja, jechałem rowerem po...

źródło: comment_SSCvLemY4MBCBI35pEQ8zzdmT1m9QT88.jpg

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
@yneb: tak na logikę, to chodnik nie ma tego unormowanego, bo to chodnik. Idziesz jak ci się podoba byle by nie tamować go dla innych. A rower na chodniku musi ustąpić pierwszeństwa. Z tym nie wygrasz. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@yneb powiem tak. Według prawa powinieneś ulicą. Jednakże jeśli to jest chodnik i ścieżka rowerowa podrzedna to możesz się tym tworem poruszac. Jeśli to sam chodnik dla pieszych i już się nim poruszasz rowerem, to pieszy ma pierwszeństwo.
Jestem rowerzystą i przestrzegam tej prostej zasady i jest ok.
  • Odpowiedz
@yneb: Rower jeździ asfaltem razem z samochodami. Z punktu widzenia krd rower to taki sam pojazd jak samochód. W trzech przypadkach możesz jechać rowerem, ale wtedy BEZWZGLĘDNE pierwszeństwo ma pieszy. Zawsze.
  • Odpowiedz
@0987poiu: to następnym razem jak będziesz widział rowerzystę, który jedzie ulicą i nie możesz go wyprzedzić pomyśl o mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i o tym, że jadę zgodnie z przepisami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Matthew9902: @yneb: jestem na co dzień kierowcą i od święta rowerzystą i jako kierowca wolę rowerzystę mieć na ulicy niż na chodniku. Na ulicy widzę go z daleka, na chodniku mogę go w porę nie zauważyć i tragedia gotowa. I nawet jeśli muszę przez niego zwolnić, to nie jest to jakiś wielki problem, bo przecież w wielu innych momentach też muszę zwolnić lub nawet zatrzymać się i jakoś te sytuacje
  • Odpowiedz
@bellazi: ale bym #!$%@? kopał te łajzy co jezdza po ulicy, nie dość, że dojazd do pracy mam wydłużony o jakieś 7 minut przez takie mendy to odnosze wrażenie, że to jest mega niebezpieczne i sam tego nie praktykuje jako użytkownik jednocześnie auta i roweru
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Verdu no właśnie wszystkim nie dogodzi, na ulic źle, na chodniku, źle. Jedyne rozwiązanie to przy budowie dróg pas dla rowerów obowiązkowo.
  • Odpowiedz
@yneb: nie mam nic przeciwko, natomiast nie przetłumaczysz niektóym amebom które kupił sobie kolażówke, że to nie upoważnia ich do blokowania pasa ruchu jak jest obok ścieżka, normalnie #!$%@? macicy dostaję i najchętniej to bym ich opluł albo rzucił petem ale niestety mam ich po prawej stronie zawsze
  • Odpowiedz