Wpis z mikrobloga

wykop.pl złamał RODO. A konkretniej art. 12 ust. 3 RODO

3. Administrator bez zbędnej zwłoki – a w każdym razie w terminie miesiąca od otrzymania żądania – udziela osobie, której dane dotyczą, informacji o działaniach podjętych w związku z żądaniem na podstawie art. 15–22. W razie potrzeby termin ten można przedłużyć o kolejne dwa miesiące z uwagi na skomplikowany charakter żądania lub liczbę żądań. W terminie miesiąca od otrzymania żądania administrator informuje osobę, której dane dotyczą o takim przedłużeniu terminu, z podaniem przyczyn opóźnienia. Jeśli osoba, której dane dotyczą, przekazała swoje żądanie elektronicznie, w miarę możliwości informacje także są przekazywane elektronicznie, chyba że osoba, której dane dotyczą, zażąda innej formy.


25 maja przekazałem żądanie dostępu do moich danych osobowych wraz z szeregiem innych wniosków. Dostałem potwierdzenie złożenia żądania.

Dziękujemy. Twoja wiadomość (id: 15831) została przekazana do naszego działu wsparcia. Odpowiemy na nią możliwie jak najszybciej.


Wykop.pl mnie olał. Nie napisał nawet do mnie, że przedłużają termin na udzielenie informacji. Brawo @wykop

Piszę więc do inspektora ochrony danych licząc, że odpowie na moje pytania.

Jakby ktoś chciał spróbować to poniżej tekst mojego żądania.

https://www.wykop.pl/wpis/32203255/wlasnie-napisalem-do-wykop-pl-gt-hej-wykop-pl-zada/

#wykop #rodo
  • 40