Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
Rok temu zacząłem swoją pierwszą pracę w #programowanie. Zastanawiam się jak ja mogę usprawnić pracę (swoją i firmy) chciał bym troche jakości wprowadzić do firmy i powiedzcie czy warto : ) . Firma zajmuje się rozwijaniem aplikacji WPF tworzonej w VB.NET / T-SQL.
Jednym z problemów w firmie są bardzo wolne testy a że nie mamy testów jednostkowych, zwracanych jest nawet sporo trywialnych błędów np. Decimal w textBoxie pojawia się z 8 miejscami po przecinku a nie 2, bądź miała zmienić się nazwa funkcji w UI a przez niedopatrzenie i nie zmieniłem jakiejś tam zmiennej konfiguracyjnej sie nie zmieniła.
Czy prowadzenie Unit Testów takie coś by wychwyciło ?
Czy jest możliwe abym np. tylko ja coś takiego wprowadził (stanowie 1/4 ) programistów a więc mam spory procent udziału w tworzeniu aplikacji.
Od czego zacząć ? jakis tutorial do testowania WPF ?
Starszy stażem kolega powiedział że nie warto teraz dodawać takie feature do aplikacji bo ma za dużo już tych funkcji naklepanych, jednak wszystkie powtarzają 2 - 3 te same schematy, bazują na kopiuj wklej.
#programowanie #vb.net #dotnet #wpf # zalesie ?
  • 7
@DaxterPoker: Nie wiem, jak w WPFie z tworzeniem warstwy widoku z poziomu testów jednostkowych (takie UWP ma z tym problem ze względu na brak drzewa XAMLa, podejrzewam, że będzie podobnie, ale sprawdź, tworząc sobie w kodzie testu jednostkowego kontrolkę), ale trzymając się MVVMa, możesz spokojnie testować sobie stan i zachowanie ViewModeli. Nie mogę Ci zagwarantować 100% sukcesu, ale z odpowiednim rozdzieleniem odpowiedzialności możesz testować w sporej części stan widoku bez samego
@Czesiowcy: Wgle trafiłem do tego projektu i widzę, że nie ma żadnego planowania związanego z tą aplikacją.
Jest dodawanych wiele podobnych do siebie funkcji ... różniących się jedynie opisami w kontrolkach np.
Cały produkt bazuje na starych winForms/wpf w wersjach z 2005 / 2010 roku .
Chciał bym jakąś inicjatywą tam wyjść ale aż ciężko coś poradzić bo albo coś jest stare albo coś jest tak duże że lepiej tego nie
@DaxterPoker: Nie mogę Ci pomóc, jestem koniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio, nie wiem, jaką masz atmosferę w pracy, metodykę, mentalność. Dam Ci co najwyżej małego hinta. Kilka lat temu klient wymyślił sobie taki sposób zgrywania aplikacji mobilnej z instancją aplikacji webowej, że developerom zebrało się na płacz. Tłumaczenia o tym, że stawianie osobnej, scentralizowanej aplikacji, która miałaby znać detale i sam fakt istnienia
@Czesiowcy: Kurde, mega odpowiedź :D spodziewałem sie czegoś w stylu " oco Ci chłopie chodzi? czego właściwie chcesz ?" a tu taka motywacja do robienia dobrego :D
W takim razie zabieram się do czytania na temat testów :D