Wpis z mikrobloga

Dwubój siłowy składa sie z clean&jerk i snatcha prawda?

Jak ludzie się tego wgl uczy?

Gdzie szukać trenerów do tego i czy można to ćwiczyć od tak bez większego doświadczenia z siłownia?

Mi uczenie się Front Squata zajęło jakieś 2-3 miesiące i tak moja technika nie jest zbyt fajna (wiadomo dużo ćwiczeń korekcyjnych i rozciągań trzeba robić), a to tylko jeden element clean&jerka xDDD
#dwuboj
  • 17
@japecznikow:

Dwubój siłowy składa sie z clean&jerk i snatcha prawda

Tak

Gdzie szukać trenerów do tego i czy można to ćwiczyć od tak bez większego doświadczenia z siłownia?

W klubach podnoszenia ciężarów, od biedy w boxach crossfitowych.
Można,ale zajmie to więcej czasu.

Mi uczenie się Front Squata zajęło jakieś 2-3 miesiące


Dobry siad z przodu to absolutna podstawa, rwanie wymaga jeszcze więcej mobilności i rozciągnięcia.

Jak ludzie się tego wgl uczy?
@GRAABI: właśnie wydaje mi się że jakby podchodzić do nauki tych ruchów samemu to najlepiej by było rozłożyć je wszystkie na części pierwsze i się uczyć ich osobno, potem je łączyć aż w końcu do całości
@japecznikow:
Większość osób uczy dwuboju w ten sposób, najczęściej zaczynając od wersji na wysoko i ze zwisu.
Zarzut/rwanie na wysoko jest łatwiejsze dla początkujących,gdyż nie muszą podsiadać sztangi co na początku sprawia spore problemy, wersje ze zwisu (z bioder/od kolan/z poniżej kolan) są łatwiejsze i przyzwyczajają nasze ciało do odpowiednich pozycji.
@GRAABI: pewex, powiedz mi czy ty tez należysz do takiego klubu? Co się tam właściwie robi, ten clean&jerk, snatch i ćwiczenia pomocnicze do nich to wiadomo, ale chyba jakies front/back squaty, martwe ciagi, dipsy, podnoszenie na drazku itd też?
@japecznikow:

Można tak powiedzieć :)
Wszystko zależy od stopnia zaawansowania i okresu w sezonie.
Na początku będą Cię katować powtarzaniem techniki na śmiesznych ciężarach,ale musisz to przeboleć,jeśli chcesz dźwigać.

Co do ćwiczeń, to wszystko zależy od trenera, początkowo spodziewałbym się nacisku na siłę absolutną (wariacje siadów i ciągów), szlifowania techniki w głównych bojach, sporej ilości skakania (wyrobienie dynamiki i przygotowanie stawów) oraz oczywiście pracy nad mobilnością i rozciągania.

Z czasem przejdziesz
@japecznikow:

Wszystko zależy od zaawansowania i ilości treningów w tygodniu,ja aktualnie nie bardzo mam na nie czas i ćwiczę bardzo nieregularnie.
Ogólnie rzecz biorąc przysiady/ciągi, albo jedno i drugie będziesz miał prawie na każdej sesji, tak samo boje olimpijskie.
Siłownia jest moim zdaniem zbędna, dwubojem i paroma ćwiczeniami akcesoryjnymi (siady,ciagi,wyciskania) przećwiczysz całe ciało.
@GRAABI: Katowice, Sosnowiec.
Znaczy wiesz z drugiej strony trenuje też bjj (taka sztuka walki), a po zastanowieniu dwuboj az tak bardzo mi sie nie podoba zeby jeszcze dojeżdżać gdzieś 3x tygodniowo. Może kiedyś xD
@GRAABI: myślę że będę dodawać do swojego treningu te elementy które mnie przygotują do clean&jerk i będę się tego małymi kroczkami uczyć jako samouk. Wszystko bez pośpiechu i na małych ciężarach żeby się nie połamać xD