Wpis z mikrobloga

Paulo Dybala jest jedynym piłkarzem z polskim obywatelstwem który może zagrać w fazie pucharowej mistrzostw świata.

Dziadek Paulo Dybali Bolesław był Polakiem który po wojnie wyemigrował do Argentyny.

Piłkarz oprócz obywatelstwa argentyńskiego ma również włoskie i polskie.

Na pytanie czy chciałby grać w reprezentacji Polski,odpowiedział:

"Nie. Mówię uczciwie. Czuję się Argentyńczykiem. Odrzuciłem ostatnio propozycję gry w reprezentacji Włoch. Antonio Conte przekonywał mnie, ale w tym temacie jestem stanowczy. Moim marzeniem jest występ w argentyńskiej kadrze u boku Leo Messiego. To mój idol. Poza tym ja nie znam słów polskiego i włoskiego hymnu. Kiedy słyszę melodię argentyńskiego, to chwyta mnie za serce. Nie będę oszukiwał. Urodziłem się w tym kraju, wychowałem, tam stawiałem pierwsze kroki jako piłkarz. Sprawa jest przesądzona"

Na pytanie czy przeszedłby do Reprezentacji Polski w razie niepowodzenia w Argentyńskim zespole odpowiedział:

"Ja tak na pewno nie zrobię. Szanuję historię swojego dziadka, wiem, że płynie we mnie polska krew. Nie odcinam się od korzeni, na pewno niebawem przyjadę do Kraśniowa, odwiedzę Auschwitz, Kraków i Warszawę. Interesuję się historią Polski i co nieco wiem. Dziś jestem bardzo młodym piłkarzem i wiele się może wydarzyć. Ale przed powrotem do Argentyny, gdzie zakończę karierę, chciałbym zagrać jeden, bądź dwa sezony w polskim klubie. To byłoby wspaniałe doświadczenie.

#argentyna #ciekawostkipilkarskie #dybala #mecz #mundial #pilkanozna
Kielek96 - Paulo Dybala jest jedynym piłkarzem z polskim obywatelstwem który może zag...

źródło: comment_SV31lMIlfZNQTWD3IusHQ0Lh3wwUzA2O.jpg

Pobierz
  • 21
@Kielek96: Kraj z tysiącletnią historią, pełen zabytków i pięknej natury, jaka jest jego największa atrakcja turystyczna? cholerny obóz śmierci ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Ortalionowy_Rycerz: Co nie zmienia faktu, że ludzie coś z tej wizyty wynoszą, patrząc na to, że za granicą to Polska znana jest z Lewandowskiego, Wałęsy i Papieża.