Wpis z mikrobloga

Zazueira ...czyli #standardmuzycznynadzis ...czyli wycieczka po wykonaniach/kowerach (najlepszych, najgorszych a czasem wręcz kuriozalnych) utworów uważanych za standardy muzyki rozrywkowej

#muzyka ... #samba #muzykabrazylijska #mpb [Música popular brasileira] #bossanova

Encyklopedyczne Info o kompozytorze zamiast o utworze

dobór utworów oraz ich kolejność są mocno subiektywne (żeby nie powiedzieć przypadkowe), utwór ten posiada jeszcze wiele wartościowych wykonań, prawdopodobnie też jakieś godne odnotowania pominąłem, jeśli brakuje twojego ulubionego doklej w komentarzu...

<<<<>>>>>>>

Jorge Ben - Zazueira Soul-Jazz, MPB... wersja kompozytora, na żywo... jest dobrze... bardzo... jest moc!

Herb Alpert and the Tijuana Brass - Zazueira Easy Listening, Latin Jazz... podoba mi się

Elis Regina - Zazueira Bossa Nova, Latin Jazz... to jest bardzo fajne

Astrud Gilberto w. Stanley Turrentine - Zazueira Bossa Nova... po pierwsze: aranżacja by Eumir Deodato, po drugie w składzie m.in. Ron Carter

Two Man Sound - Disco Samba disco medley

Baile do Simonal - Simoninha - Zazueira MPB... na żywo, słaba jakość

Bossa Rio - Zazueira Bossa Nova, Easy Listening... dosyć przyjemne, troszkę jednak zbyt Easy

Wanda Sá With Bossa Três - Zazueira Bossa Nova... fajne jazzujące

Meta Roos & Nippe Sylwens Band - Zazueira Bossa Nova... cóż, że ze Szwecji ;)

Tamba 4 - Zazueira MPB, Bossanova... bardzo ładnie słychać, że samba

Wilson das Neves - Zazueira Samba... z funkowo/bigbandowym zacięciem, fajne

Los Hermanos Castro - zazueira Samba, MPB... to mi się podoba,

Frank Valdor - Zazueira Easy Listening... no cóż, takie właśnie jest

L.A. Transit - Zazueira Bossa Nova, MPB, Latin Jazz... to jest fajne, ciekawy projekt z 1986 r. warto rzucić uchem na album pt. "DeNovo"

Luiz Eça - Zazueira Samba, MPB... ciekawe niepokojące dźwięki

Enoch Light - Zazueira Easy Listening... tak właśnie

Wilson Simonal - Zazueira [na froncie tzw. oryginał czyli pierwszy wydał]
likk - Zazueira ...czyli #standardmuzycznynadzis ...czyli wycieczka po wykonaniach/ko...