Wpis z mikrobloga

kolejny raz #revolut nie daje wyboru waluty na stacji paliw shell. płatność w gbp i terminal po wlozeniu karty po angielsku. karta dobra do placenia w internecie, podrozowania po europie, ale nie do codziennego uzytku w polsce. niektore terminale dają wybór, niektore nie (przy płatnościach zblizeniowych NIGDY mnie nie pyta o walutę)
  • 9
@hsossd: Nie wywnioskowałem, bo tego nie napisałem. Napisałeś, że po włożeniu karty do terminala, czyli stykowo. Jak sam napisałeś przy zbliżeniowych transakcjach nie pyta o DCC. Wtedy też obciążenie jest domyślnie w PLN. Więc zadałem pytanie dlaczego płaciłeś z użyciem chipa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@hsossd: i nic z tym nie robisz? Ja od razu rozpętałem aferę i się okazało, że terminal ma coś źle włączone, dostałem przeprosiny od obsługi. W Polsce jest jedna obowiązująca waluta - polski złoty. Transakcja w innej walucie bez Twojej zgody podpada pod UOKiK.
I jeszcze zwalenie winy na Revoluta. Winna jest stacja i dostawca terminala.
@Lublin_calling: nie da się, to kwestia cebulactwa sklepów (zazwyczaj mogą poprosić dostawcę terminala o wyłączenie DCC) jak i dostawców terminali. Często obsługa sklepu jak widzi taki komunikat to po prostu klika zielone