Wpis z mikrobloga

Ciekawy jestem co #mikrokoksy sądzą o moim obecnym planie, zachęcam do dyskusji.
Od ponad roku redukcja, raczej już końcówka. Cel: zachowanie/wzrost siły oraz zachowanie suchej masy. Plan zamierzam kontynuować także po wyjściu z deficytu (wtedy już zwiększanie siły i suchej masy rzecz jasna). Cel dodatkowy od niedawna to nauka podrzutu i dojście do pewnego wyniku.
#silownia #trojboj #dwuboj

Poniedziałek - pull siła
Martwy ciąg 4-4-4-4-4-3-2
Wiosłowanie na t-bar 4-4-4-4-4
Uginania młotkowe 5-5

Wtorek - push dynamika i hipertrofia
Wybicie na nożyce 3-3-2-1-1 (tu kwestia czy zmienić na OHP?)
Wyciskanie hantli na skosie dodatnim 6-6-6-6
Pompki na kołach 8-8-8-8
Wznosy hantli bokiem 8-8-8-8
Prostowanie ramion z linkami wyciągu 8-8

Czwartek - pull dynamika i hipertrofia
Martwy ciąg zarzutowy/zarzut 3-2-1-1-1
Podciąganie nachwytem: 4x max
Podciąganie podchwytem: 4x max
Uginanie ramion z hantlami: 8-8

Piątek - push siła
Przysiady ze sztangą 4-4-4-4-4
Wyciskanie sztangi leżąc 4-4-4-4-4

Sobota - podrzut i dodatki
Podrzut 3-2-1-1-1-1-1-1-1-1
Wznosy z kettlami + facepull + Y raises 3x6+6+6

MC, wybicie, zarzut i podrzut na zasadzie rampy. Pozostałe ćwiczenia stałym ciężarem.
Zaznaczam też, że nie narzekam na za małą objętość ćwiczeń stricte na nogi - wręcz przeciwnie, np czuję czasem poniedziałkowe ciągi przy czwartkowych zarzutach lub ciągach zarzutowych (tu nie mogę się zdecydować co wybrać).
+ niedziela/środa rower (all mountain/enduro)
  • 11
@nynomat: Ja bym polecił jednak po redukcji zmienić plan, na masie leciec czyms nowym, jak wejdziesz potem na redukcje to dalej tym planem co na masie. A zmieniać jedynie już po redukcji.
Wiecej zachowasz miesa gdy na redu oczywko bedziesz robic tym planem co na masie, ale kiedys trzeba zmienic ten plan bo miesnie sie przyzwyczajaj.a
@Estetykatopodstawa cały rok redu leciałem na FBW 3x w tyg, rozbicie na push pull jakiś miesiąc temu tak naprawdę, bo męczyło mnie siedzenie do 2h na treningu
Więc to jest plan na ostatnie 2-3 miesiące redukcji i późniejszy okres
@nynomat:

nauka podrzutu

Uczysz się na własną rękę czy masz trenera?

Jeśli jesteś początkujący w dwuboju (i nożycach) powinieneś robić stale 2 i 3, maksowanie podrzutu jedynkami przy słabej technice to zły pomysł.

Plan sprawia wrażenie trochę chaotycznego,mało siadów (podstawa pod dwubój),niepotrzebnie zdublowane podciągania,mnóstwo ruchów push przy bardzo małej ilości ruchów pull.
Generalnie chyba napisałbym całość od nowa, będzie prościej.

Pompki na kołach

Klasyczne pompki czy pompki na poręczach robione na
@GRAABI na własną rękę.
Z tymi nożycami możesz mieć rację.
Licząc z mc serii pull jest 20 w tyg plus ciągi zarzutowe i izolacje - nie tak mało
Poki co pompki klasyczne na kolach, ale planuje przejsc na dipsy na kolach, jesli pozwoli bol w przyczepie ktory odczuwam przy takich cwiczeniach.
Podrzut to jedynie dodatkowy cel, więc nie patrzyłbym na cały plan pod jego kątem.
@nynomat:

Licząc z mc serii pull jest 20 w tyg plus ciągi zarzutowe i izolacje - nie tak mało


Miałem tutaj na myśli typowe ruchy pull czyli pull pionowy (podciągania na drążku/ściągania drążka) i pull poziomy (wariacje wiosłowań itd.)
Klasyczny ciąg to tzw hip hinge,więc coś innego a ciąg podrzutowy to właśnie hybryda hip hinge i przysiadu.

Poki co pompki klasyczne na kolach, ale planuje przejść na dipsy na kolach, jeśli
@GRAABI: jesienią mocno naruszyłem przyczep klatki przy obojczyku, odczuwam to właśnie głównie pompkach na poręczach, czasem nawet po mocniejszym spieraniu się na kierownicy roweru. Dla przygotowań próbowałem póki co utrzymywanie się na kołach w wyprostowanej pozycji (bez bólu) i powolne opuszczanie - tu różnie. Na pewno będę musiał znaleźć odpowiedni dla siebie tor ruchu i ROM, bo chciałbym wykonywać to ćwiczenie.

Sam zarzut wydaje mi się ok przy wybiciu na pewno
@nynomat:

Główny problemem jest pozycja w której zaczynasz ciąg i ona odpowiada za większość błędów,które popełniasz później.
Przede wszystkim ustawiasz się za wysoko biodrami (trochę jak do mc), omijasz kolana podczas ciągu i odnoszę wrażenie,że ogólnie brakuje Ci sztywności podczas startu (mam tutaj na myśli brak mocnego spięcia łopatek i napięcia dolnej części grzbietu)

Tutaj masz porównanie martwego ciągu i ciągu zarzutowego:


https://www.crossfitinvictus.com/wp-content/uploads/2015/12/DeadliftPhoto.jpg

Powinieneś ustawiać się niżej (jak na obrazku po
GRAABI - @nynomat: 

Główny problemem jest pozycja w której zaczynasz ciąg i ona od...

źródło: comment_tJKWzGcFKFNqK8rM5bwM8x3gfLY2dRlW.jpg

Pobierz
@nynomat: Nie ma sprawy, ogólnie sam zarzut nie wygląda jakoś strasznie.
Uważam,że jeśli poprawisz pozycję startową i prace nogami (robiąc zarzuty ze zwisu) to będzie całkiem nieźle.

Miałem jeszcze wspomnieć o nożycach,to ćwiczenie to już poziom wyżej niż zarzut i na początku proponowałbym Ci skupić się albo na push pressie albo na wybijaniu na wysoki unik (ang. power jerk) będzie Ci łatwiej technicznie a efekty będą podobne.

Jeśli będziesz potrzebował jakiejś
@GRAABI wybicie na unik jest dla mnie bardzo nienaturalne, kompletnie mi nie wychodziło, bo nogi odruchowo szły mi w mininożyce. Push press natomiast robiłem zawsze mocno siłowo i brakowało w tym dynamiki i wykorzystania wybicia - robiłem je w dzień siłowy swego czasu. W nożycach sam mogę stwierdzić, że powinny być głębsze plus puszcza mi brzuch czasem i odchylam sie do tyłu już w końcowej fazie.
Będę tu pisał w razie pytań,