Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz postanowiłem skierować jasny obiektyw portretowy w stronę centrum naszej galaktyki. Efekt widać poniżej. Na zdjęciu załapały się między innymi: Mgławica Laguna, Mgławica Trójlistna Koniczyna, Mgławica Orzeł, Mgławica Omega czy Saturn. Niestety centralną część Drogi Mlecznej pokrywały chmury, które widać na dolnej części zdjęcia.
#sakowisz #fotografia #astronomia #astrofoto #mojezdjecie #tworczoscwlasna #kosmos
giebeka - Pierwszy raz postanowiłem skierować jasny obiektyw portretowy w stronę cent...

źródło: comment_FebL9LDdJs1VGw3a7SSRXuv6t7sNoA50.jpg

Pobierz
  • 15
@giebeka: to jeszcze podaj lokalizację i godzinę o której robiłeś a, i czasy. Mam 5dmk2 i chciałbym test zrobić na 50mm, za tydzień będę na poligonie drawskim, tam powinno być ciemno. Jaka przesłona i czas ?
@paul-steele: Robiłem z Czech (okolice Město Albrechtice), niebo było cudowne - dawno nie widziałem tak ciemnego. Zdjęcie jakoś po północy, czas 8 sekund, przesłona f/1.8, ISO 2500. Zrobiłem 13 klatek i połączyłem w jedną, żeby usunąć szumy (szczerze mówiąc niewiele to dało i na jednej klatce efekt byłby podobny).