Wpis z mikrobloga

#fasttech #powerbank #obudowa #diy

Cześć

gdzieś na forum widziałem za które wypowiadal się na temat sklepu fasttech. Czy ktoś może coś o nim powiedzieć ? W sumie miałem Powerbanka Xiaomi 20000 i padł w nim port microusb wyrywając część sciezek. Zostalo mi po nim 6 akumulatorów 18650 które rozladowane dają napięcie ~3,3v więc wydają się być ok

 Szukam czegoś co nada się na obudowę do tego z dobrą elektronika i co nie będzie się ładować wiecznie a przy okazji da radę ładować telefon czy tablet przy korzystaniu z niego. 



Wpadły mi do oka 2 modele https://m.fasttech.com/p/9642085 lub https://m.fasttech.com/p/9642526 ceny podobne. Różnica to 7 do 8 akumulatorów i to że jeden na port micro a 2 USB-C. Chciałbym dokupić jeden lub 2 nowe akumulatory i zwiększyć pojemność więc takie rozwiązanie byłoby ok. Tylko czy to da radę w postaci normalnego pełnoprawnego powerbanku ? Ma ktoś może z tym jakies doświadczenie? Ma to jakieś zabezpieczenia w środku przed nadmiernym rozładowaniem, nierównym naładowaniem?
  • 5
@cross099: Przed nadmiernym rozładowaniem tak, przed nierównomiernym nie. Aby to drugie zabezpieczenie działało to do każdego akumulatora musi iść osobny przewód do elektroniki, a tutaj tego nie ma.
@Xargo1 czyli rozumiem że istnieje niebezpieczeństwo że jak włożę akumulatory które są z różnym poziomem naładowania to może się coś stać ? A znasz takie moduły na 6/6+ akumulatorów które mają taki zabezpieczenie i są przetestowane ? Chciałbym tym ładować telefon albo tableta podczas używania więc miło jakby te 2a albo jego bliskie okolice dawał
@cross099 jeżeli włożysz różnie naładowane akumulatory to popłyną duże prądy wyrównawcze i te rozładowane zaczną się ładować niezgodnie że sztuką (a li-ion są na to bardzo wrażliwe). Lepiej wkładać je tam po jednej, naładować je do pełna i dopiero potem włożyć na raz. Ja o tym nie wiedziałem i podobny powerbank na 6 akumulatorów po pół roku używania nie potrafi mi już naładować nawet 10% baterii w telefonie. Niestety nic lepszego nie
@Xargo1 z tym ładowaniem pojedynczych ogniw to w sumie dobry pomysl. I tak chyba zrobię. Bo to w sumie najważniejsze za pierwszym razem. Ciekaw jestem jak będzie działać połączenie tych ogniw z powerbanku Xiaomi z nowym ogniwem. I jeszcze pytanie czemu w opisie jest taki zapis " Please put the battery into the case in accordance with it's electic pole mark carefully. Once the case is enclosed, it's not allowed to open