Wpis z mikrobloga

Niech ktoś mi wyjaśni, co zmieniło się na przekroju 10 lat, że jak teraz przyłożę telefon do radia, to nie słychać tego charakterystycznego tyryty tyryty tyryty, co wtedy. Co, kurła, fale inaczej poprowadzili?( _)

No bo nie zasnę. (°°

#pomocy #pytaniedoeksperta #rozkminy #kiciochpyta
  • 29
  • Odpowiedz
@pierzak: @zapoznalem: @dedronek: @iPhoneMaster:

Sklejam podsumowanie ze źródeł, do których dotarłam. Czynników opisanego zjawiska doszukałam się kilku. Najbardziej banalny to zmiana materiałów używanych do izolacji w telefonach komórkowych, skutek - mniejsza przepuszczalność. Po drugie przez lata wraz z rozwojem telefonii komórkowej zmieniały się częstotliwości transmisji.
Dalej. Ten charakterystyczny dźwięk, który słyszeliśmy związany był z tym, że urządzenia audio zbliżone do telefonów odbierały i wzmacniały sygnały, które znalazły się
  • Odpowiedz
@gudr ja odrzucam teorie, że to wina starych głośników bo mam przy kompie te same od ponad 10 lat XD a już dawno nie robiły tego dziwieku, a kiedyś za każdym razem jak ktoś do mnie dzwonił. To samo w starych samochodach. Kiedyś było, teraz ni ma.
  • Odpowiedz
@gudr: głównie zasługa ze wiekszosc telefonów leci na LTE a tam częstotliwości są dość wysokie i nie rezonują z głośnikami, wystarczy wyłączyć lte i często znowu słychac w głosnikach
  • Odpowiedz