Wpis z mikrobloga

Jakie macie "wyzwania" dla ludzi chcących pograć w #pokemon od nowa?

Jako, że powymieniałem baterie w całej II gen chętnie zagrałbym od nowa w crystale czy goldy. Ale o co mi chodzi z "wyzwaniami"? Ogrywając blue jakiś miesiąc temu dałem sobie warunek, że mogę łapać tylko niebieskie poki, co w sumie może się wydawać głupie ale całkiem nieźle się sprawdziło - ogrywałem grę pokemonami, którymi nigdy wcześniej nie grałem i gra dzięki temu była o wiele ciekawsza.

Czy macie jakieś pomysły jak można zastosować to do II gen? W sensie na pomysł tak jakby nie ma ograniczeń no typ pokemonów, wygląd (np jaszczury), pokemony jakiejś konkretnej postaci, czy konkretna cecha pokemona np ewolucja kamieniem.

#gameboy #nintendo
Pobierz Kryspin013 - Jakie macie "wyzwania" dla ludzi chcących pograć w #pokemon od nowa? 

...
źródło: comment_aPW9mECag5wurYK9HItnnYSHmUEIMLPp.jpg
  • 23
@magral: Grałem z nuzlocke (chyba z 3 razy) i w sumie było takie sobie. Praktycznie nuzlocke za każdym razem ci gwarantuje, że złapiesz te same - najbardziej popularne poki w trawie przez to prawie każde nuzlocke do połowy gry wygląda tak samo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie wiem jak ten "tryb" może być tak hypowany
@magral: Jak sprawdzałem zasady do nuzlocke, to mogłeś łapać tylko pierwszego poka, który wyskoczy ci na danym terenie. Jeśli go nie złapałeś to nie mogłeś złapać już żadnego z tego terenu. Plus nie mogłeś łapać poków które już masz. No i jak umar to umar i do śmietnika z takim pokiem.
say what? jak miałeś jedną kopię gry tylko to 22 nie mogłeś fizycznie złapać.


@inrzynier: Yyy, gdzie ja ci napisałem, że miałem tylko jedną kopię? Miałem jeszcze silvery i crystale, z których poprzesyłałem sobie poki, a gratisowo miałem znajomego z redami i drugiego znajomego z blue.
@seeksoul: Nope, w angielskich miałeś wpisany event w grę ale nie dało się go aktywować bo nie miałeś opdowiedniego przedmiotu.

@pandapl: @seeksoul: Albo najbardziej prawdopodobne, że nie będę go łapał, albo zmoduję save by dodać sobie GS Balla bo i tak eventy dla Crystala już nie istnieją ¯\_(ツ)_/¯
@seeksoul: w tym roku (nie wiem dokładnie kiedy, jakoś niedawno) na 3ds wyszły Crystale (virtual console), które dają gs ball po hall of fame, możesz też wysłać poki do pokebanku (płatna usługa)
chyba, że robiłeś mew glitcha, ale bez internetu to nie wiem skąd miałeś takie info (czas w kafejce biegł szybko, pamiętam te czasy).


@inrzynier: A widzę, że mocno doinfromowany jesteś xd Mew to 151 pokemon. 150 to mewtwo. Nie potrzebujesz mew by mieć 150 poksów.

edit

Mea culpa już wiem o co ci chodzi. Mew glitch przecież pozwala na łapanie innych poków. Ale tak jak coś to wiedziałem wtedy o istnieniu
@seeksoul: Z tego co widzę na bulbapedii to faktycznie nie. Poprawiłem cię tylko w kwestii tego, że oryginalnie jest zaprogramowane w angielskiej wersji (cały quest), nie ma tylko klucza do aktywiacji go. Więc wydanie VC to nie aż tak bardzo hack co po prostu zwykłe wrzucenie itemu do gry, którego nie dałoby się normalnie zdobyć.

W japońskich też tak bezpośrednio nie da się złapać, więc jak nie byłeś w odpowiednim miejscu