Wpis z mikrobloga

Hej @ING_Bank_Slaski mam pytanie o działanie kont walutowych #zagranica #zagranico
Otóż mam u was konta w USD i GBP (oba podpięte pod moją kartę debetową) czy jest możliwość korzystania ze środków zgromadzonych na tych rachunkach w kraju gdzie jest jeszcze inna waluta? Interesują mnie dwie opcje:
a) wypłata lokalnej waluty z bankomatu - czy bankomat da mi wybór pomiędzy RORem w PLN i walutowymi?
b) płacenie w sklepach restauracjach itp - znowu czy jest opcja wyboru konta, z którego mają być pobrane środki.

Pytanie bonusowe: gdyby powyższe były niemożliwe, czy mogę uzyskać oddzielną kartę debetową powiązaną tylko z jednym z kont walutowych?
  • 2
@ING_Bank_Slaski:
Czy możecie wyjaśnić jedną kwestię (bo dostałem sprzeczne info w placówce [albo źle zapamiętałem za pierwszym razem]). Co będzie tańsze wypłaty z bankomatów/płacenie moją zwykłą kartą do RORu w PLN czy jednak założenie konta w euro i wyrobienie karty do niego? Z zastrzeżeniem, że będą to kraje azjatyckie. Czy przy płaceniu moją zwykłą kartą Visa środki będą podwójnie przewalutowane na zasadzie PLN > EUR > waluta danego kraju czy będzie