Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitcoin

Wyglada na to ze giedla WEX.nz (dawniej BTC-E) ma klopoty. Niektorzy wrecz juz ja ochrzcili mianem MTGox 2.0. Sytuacja na chwile obecna na gieldzie wyglada tak, ze roznica kursu dolara do BTC wynosi blisko 10% wiecej anizeli na innych duzych gieldach. Oczywiscie na innych parach walutowych kursy sa rowniez zawyzone. Ktos by powiedzial, ze to wrecz wymarzony moment do arbitrazu. Niestety przyczyna tej roznicy nie bierze sie znikąd. Z giedly nie ma jak sensownie wyplacic dolarow, obecne metody zostaly ograniczone do dwoch procesorow platnosci tj. AdvCash i PM i oplata za wyplate (fee) zostala podniesiona do 15% (wczesniej to bylo 1-2%). Oprocz tego Advcash przestal przyjmowac depozyty w postaci kodow WEX co rowniez nie sprzyja sytuacji. Inne opcje wyplaty takie jak np. przelew bankowy nie sa dostepne. Na chwile obecna nie notuje sie jeszcze problemow z wyplatami kryptowalut, ale byc moze jest to dopiero cisza przed burza. Dodatkowo smaczku dodaje fakt, ze na jutro zaplanowane sa prace serwisowe gieldy, podczas ktorych dostep do gieldy moze byc niemozliwy (czyzby powtorka z wymiany silnika tak jak na Bitcurex ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?? )

Ewidentnie giełda ma problemy z plynnoscia finansowa i probuje latac braki gotowki wyosokimi oplatami od wyplat. Byc moze zaliczyli włam, ale oficjalnego info poki co brak. A Wy co myslicie, czy to juz koniec WEX-a?
  • 5
@majster49 tez sie wycofalem po akcji z Vinnikiem. Wolumeny im tak jebnely ze chyba 95% ucieklo. A slyszalem ze jeszcze rok temu mieli najwiekszy obrot LTC/USD, mimo wszystko mam do nich sentyment I szacunek ze po zadymie z FBI wstali I bylo mozna wyplacic hajs.