Wpis z mikrobloga

Murki szukam nastepnej #grybezpradu #gryplanszowe. Mam:
- pandemie (zwykla)
- catan
- carcassone
- terraformacja marsa
- puerto rico
- tajniacy, 5 sekund, alias, tabu
- 7 cudow swiata
- splendor

Myślę nad
1) Robinson Crusoe albo
2) Pandemia Legacy
Kiedyś wyporzyczyliśmy Horror w Ankrahm ale nam nie przebrneliśmy przez pierwszą rozgywke ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Może jakieś inne propozycje - co-op lub nie warte uwagi do gry w gronie 4 osob?
  • 15
@elmyn: Robinson też nie jest zbyt przyjemny podczas pierwszego kontaktu - robiliśmy dwa podejścia. Horror podszedł nam nieco bardziej i kilka razy graliśmy : )

Jeśli lubisz ciekawe gry + motyw zombie, to na 4 osoby fajnie sprawdza się Zombie 15. U mnie często króluje Zombicide, czasem Talisman, Martwa Zima - ta ostatnia świetnie się skaluje, ale "Gra rozdroży" to versus, nie pamiętam, ale chyba Długa Noc wprowadza element współpracy.
@elmyn: Jak lubisz wyzwania - Robinson Crusoe - imo jest to jedna z najlepszych gier ever, gra Euro ze świetnym klimatem i przygodą (mało jest takich gier).
Pandemia Legacy - też fajna gra, ale wg mnie przehajpowana. Mechanizm legacy i odkrywanie nowych elementów jest bardzo fajne, ale też się u nas w grupie dłużyło nieziemsko (ponad rok na skończenie wszystkiego, trzeba mieć stałą ekipę).
Munchkin - w mojej opini to jedna
@elmyn: proponuje jakieś fajniejsze euro (ala Puerto czy TM)
Z nowszych :
- Great Wester Trail
- Lorenzo il Magnifico
- Istambul (prostsze od powyższych)
Lub starszych:
- Gingkopolis (może być problem z dostępnością)
@elmyn: Bierz Robinsona ;) Najnowsza edycja ma spoko zasady. Plus jest filmik na necie. Oglądnałem raz, instrukcję przeczytałem raz. I naprawdę przyjemnie się grąło. Ale wiem że kiedyś była masakra. Gra jest meega fajna =) Chociaż twórcy nie trawię, to muszę mu przyznać że gra mu wyszła.
@elmyn: Do 4 osob polecam:
Alchemicy
Szeryf z Nottingham
Domek
Small world
Cytadela
A jesli chodzi o co-op to calkiem spoko jest "Pokoj 25". Prosta gra i fajne jest to, ze jak znudzi wam sie co-op, to mozecie zmienic tryb na rywalizacje, ablo cos podobnego.
Robinson jest swietny, ale pierwsza partia jest bardzo meczaca.

Ale z calej tej listy najbardziej polecam Alchemikow, chyba moja ulubiona gra. Az mi smutno, ze nia