Wpis z mikrobloga

  • 2
Mirki, powiedzcie mi czy jest możliwość by zaszyfrowac kilka pendrivow tak by można było je używać w firmie bez montowania każdego z nich na każdym PCie. Powiedzmy jest 10 penow to by powstało 10 "montowanych dysków ". Chyba że ja mam zły tok myślenia bo jeszcze wcześnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#it #szyfrowanie #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
@DrPur: A nie prościej dysk sieciowy i tam wydzielić każdemu userowi miejsce albo po prostu udostępnić np 2TB wszystkim ? (dostęp z zewnątrz po vpn)
  • Odpowiedz
@DrPur: 10 pendrive dobrej jakości to 500 zł. Podpięcie do do routera 1 hdd do usb to ~250-300 zł (1TB), Dysk sieciowy

WD My Cloud Home 2 TB - 500 zł
QNAP TS-231P + 1TB - 900-1000 zł

Nie dziaduj bo z tych pendrive nic nie bedzie, wymiana poprzez dysk sieciowy trwa o wiele krócej i nie trzeba ruszać pupy od biurka
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bi-tek mnie nie musisz tego tłumaczyć tylko januszexowi. Oni wszyscy praktycznie wpieci są w sieć kablem a nie wiedzą skąd, jak, dlaczego i dlaczego :D nigdy więcej takich robót (°°
  • Odpowiedz
@DrPur: No to powiesdz mu że koszt licencji na oprogramowanie wyjdzie więcej niż Dysk sieciowy + do tego musisz obsługiwać problemy jakie moga wyniknąć z takich pendrive oraz powiedz że takie przystosowane kosztują 3x cene pendrive klaycznego i zmieni zdanie.

I ułatwi pracowniką a nie że bedą musieć gonić z tymi pendrive oraz co bedzie jak jakiś haker złamie hasło do zgubionego pendrive ?
  • Odpowiedz