Wpis z mikrobloga

Nakupiłem na zapas śmigieł do Sparka z Allegro, zakładam... i dron zachowuje się jak #!$%@? - po starcie z ręki miota nim góra/dół jakby był za ciężki, prawie spada.
W tym momencie jeszcze nie wiem co jest przyczyną bo jednocześnie tego dnia robiłem updejt firmware RC który wyszedł ostatnio, doczepiłem ochronki śmigieł ORAZ korzystam ze zmodowanej apki DJI GO MOD.

Ostatecznie po kombinowaniu i wywaleniu ochronek oraz wymianie na stare śmigła doszedłem do tego co jest nie tak, to nowe śmigła są cholernie źle wyważone. Na starych przy suchym odpaleniu śmigieł w domu na postoju słychać jednostajny dźwięk - nowe bzyczą nierównomiernie. Na starych dron po wystartowaniu z ręki utrzymuje idealnie pozycję - na nowych nim rzuca.

TL;DR nowe śmigła z Allegro to #!$%@?, co robić? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#djispark #dji #spark #drony #pomocy
  • 9
@Pompeqijusz: Uzywalem smigla chonskie i tez mialem taki problem ze dron praktycznie spadal. Tylko ze najpierw przez miesiac latal dobrze. Sam nie wiem czy to wina smigiel czy moze czegos innego
@BagietkowyStworek: @Zionik: nie da się ich założyć niepoprawnie, CW na CCW ani odwrotnie, są blokady.
Tak, sprawdzałem jak zachowują się śmigła założone na odwrót - usunąłem nożem te małe kawałeczki plastyku ze starych śmigieł i wtedy dopiero jest brak stabilności...
@Pompeqijusz: Kupiłeś jakieś tańsze zamienniki czy były sprzedawane jako oryginalne? Sam ostatnio przeglądałem różne zamienniki jedne tańsze od oryginalnych inne droższe (rzekomo cichsze albo np wytrzymalsze z włókna węglowego itp.) ale koniec końców chyba nie warto oszczędzać tych 15-20zł skoro to jedyne co trzyma zabawkę za 1,5k w powietrzu.
@Rosh: @mrmydlo: były sprzedawane za pełną cenę jako oryginalne i organoleptycznie wyglądają jak oryginalne - mają te same wypukłe oznaczenia i białe paski.
Paradoksalnie, kupione tydzień wcześniej identyczne tylko ze złotymi paskami na końcu zachowują się idealnie stabilnie.