Wpis z mikrobloga

Zabieram się za gładzie w pokoju, kiedyś sam mieszałem akryl putzem start+finisz, dość uciążliwe było to dla mnie (szybko wyrabiałem wiadra, a potem trzeba było myć mieszadło z wiadrem by grud nie było, sporo czasu to zajmowało i syfu też się narobiło), chciałbym spróbować z jakimś gotowym produktem. Czy zwykła, gotowa gładź np. rotband finisz od knaufa załatwi robotę?
Jeśli to ma znaczenie, mocno trzymająca farba zostaje, zdzieram tylko odparzenia które znajde
#remontujzwykopem #remont
  • 9
@ahaw: no zawołałem majstrów i za pokój 12m2, full service czyli usuwanie farby, gruntowanie i gładź krzykneli sobie 1k także lekko śmiechłem i nie żałuję, dlatego zabieram się za następne pomieszczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) gładzie to pikuś, gorsze były płyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Damcha: to gratuluję, że wychodzi :) Ja robiłem dwie ściany i nigdy więcej.

Dobra, niedopatrzyłem nie kładziesz gładzi na całości. Ja robiłem w sumie około 16m2
@ahaw: robię robię, cały pokój 12m2, zeszło mi bodajże dwa wory albo trzy 20kg, myślę,że powierzchnia ścian to jakieś 40m2, ale ile sie #!$%@?łem na grudy bo olałem mycie narzędzi to moje.. dlatego w sumie pytam właśnie o gotowy produkt, czy też się nada, ściany nie mają ubtków stąd pytanie czy finisz da rade
@Damcha: Kupiłem raz goldband finisz w wiadrze - i więcej nie mam zamiaru mieszać tego dziadostwa w workach. Gotowe przemieszasz wiertarką (albo i nie ale będzie bardziej gęste) i możesz nakładać, znudzi Ci się to zamykasz wiadro etc, bez urabiania, grudek, twardnięcia w trakcie pracy... Rotband chyba wymaga trochę grubszej warstwy, sam zobacz czego potrzebujesz, bo goldband przy warstwie kilka milimetrów po prostu pęka i trzeba szpachlować jeszcze raz.
@Damcha Śmig A2 w wiadrze bardzo spoko. Polski produkt, bialy po wyschnieciu, latwy do szlifowania. Cena tez nie wysoka bo okolo 35-40 zl za 20kg. Wygoda niesamowita w porownaniu do suchych zapraw.