Wpis z mikrobloga

Hjallbrekka 850 Zima #lacunafabularniehjallbrekka
Wołam z tego komentarza.
Otwórz w nowej karcie muzykę przed rozpoczęciem lektury.
-----------------------------------------------------------------------
Kalendarium: -
Śmierć naturalna: - (okres ochronny)
-----------------------------------------------------------------------

- Na Freya, ilu Was tutaj się namnożyło. Wyjazd z mojego dworu, robimy zebranie Rady na zewnątrz - jarl Leifsson wskazał ręką w kierunku drzwi i wszyscy posłusznie skierowali się na plac przed dworem jarla.

[...]

Jarl spojrzał na lekko zmarznięty tłum, po czym przemówił

- No dobra, udało się przetrwać kolejny rok bez głodu i zarazy. W tym roku popłyniemy w lecie na wschód i tradycyjne weźmiemy wszystko, co Słowianie mają dobrego. Zboże, towary, młode dziewczęta... Jak stoimy z niewolnikami moja kochana Gydo?

- Co piąty mieszkaniec osady jest niewolnikiem. Ale strasznie dużo jedzą te nieroby - westchnęła Gyda

- Żywności na zimę nam na pewno wystarczy. Tylko jeżeli znowu część z Was będzie się włóczyła, chlała i pieprzyła całą zimę zamiast doglądać bydła i łowić ryby, to znowu będziemy jedli liście na wiosnę!

W tłumie rozległy się żywiołowe rozmowy

- Mówię poważnie, mniej uderzania mieczem o miecz, więcej uderzania motyki o ziemię. Musimy być odpowiedzialni za n...

Gyda pociągnęła Sigmunda za ramię, po czym ten przerwał swoją tyradę. Odwrócił głowę w stronę północy, po czym znów objął tłum swoim wzrokiem.

- Mówię to niechętnie, ponieważ potrzebuję ludzi na miejscu. Przybył wczoraj posłaniec z Lakunvik z prośbą o pomoc w odbudowie świątyni Odyna. Normalnie wyśmiałbym taką prośbę, ale miałem dziwny sen.

Jarl westchnął ciężko.

- Śniła mi się walkiria. Doskonale wiedziała, że zignoruję prośbę posłańca, mimo że jeszcze nie dotarł do Hjallbrekki. Powiedziała mi również, że Bogowie bacznie nas obserwują, a w ostatnich latach bardzo ich zaniedbaliśmy. Z tego powodu zdecydowałem, że nie tylko wyślemy po zimie robotników do Lakunvik, ale i sami rozpoczniemy budowę naszej świątyni od zaraz! Hjallbrekka rozkwita i ma szansę zostać najważniejszym miastem regionu. Świątynia przyciągnie pielgrzymów oraz ich towary.

Sigmund spojrzał na małe dziecko u boku jednego z Wikingów.

- Zgromadzone zapasy pozwolą nam przetrwać zimę, ale musimy myśleć również o wiośnie. Zorganizujemy wielkie polowanie w lasach na północy, żeby nie przejeść wszystkich letnich i jesiennych zapasów. W dodatku przed nami jeszcze słowiańskie cycki. Nie traćmy czasu i bierzmy się do pracy! Kto ma jeszcze coś do omówienia, niech wejdzie ze mną do środka, bo wieje jak w langaneskim.

-----------------------------------------------------------------------

Spichlerz z żywnością - 500 buszli
Spożycie kwartalne - 425 buszli

Magazyn towarowy: - 255 skrzyń
Zużycie kwartalne - 255 skrzyń

Zbrojownia - 170 zestawów
Zużycie kwartalne - 170 zestawów

Statki - 0

Minima produkcyjne w kwartale:
Żywność - 485 buszli (z misjami) / 425 (bez misji)
Towary - 255 skrzyń
Uzbrojenie - 180 zestawów (z misjami) / 170 (bez misji)

Wymagania do misji Wyprawa do Lakunvik (Wiosna 850):
Statki - minimum 10 statków
Żywność - minimum 30 buszli

Wymagania do misji Słowiańska Wyprawa Łupieżcza (Lato 850):
Statki - minimum 10 statków
Żywność - minimum 30 buszli
Uzbrojenie - minimum 10 zestawów

-----------------------------------------------------------------------

Zaplusuj jedną z sześciu poniższych akcji. Kieruj się dobrem osady.

Możesz również składać wnioski u jarla i prowadzić debatę z innymi graczami.

-----------------------------------------------------------------------
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno

Pytania out-of-character tylko w tym wątku
  • 123
Andri Cyklop - farmer

Pomogę na farmie, warto zadbać o jedzenie dla mieszkańców, nigdy nie wiadomo jaki rok a przede wszystkim jaka zima nas czeka, lepiej być gotowym na wszystko.
Slothi - Administrator Kartograf
Z wielką chęcią dopilnuje tych leniwych słowian przy budowie nowej świątyni. Po tym jak ostatnio spartaczyli budowe nowego spichlerza, widać że trzeba ich trzymać mocną reką, co by nie dopuścić do jakichkolwiek sabotaży.
Jorgund Długoręki - Kowal

Chwała Odynowi, wykuć miecz czy topór który napije się krwi naszych wrogów jest dobrze, lecz kimże jesteśmy bez naszych Bogów, czas wybudować świątynie na jaką ta osada zasługuje od dawna !!!
@Hubadev:
Hans - Farmer
Na Odyna, trzymajcie mnie! Kowal który myli swoją głowę z kowadłem bedzie mówił co farmerzy maja robić.. Pojdziecie na tą wyprawe co? Żołądki wam do dupy przyrosna, jeden z drugim co najwyzej nachlac się potrafi.. o Slowian to ty się nie martw oni sie miedzy sobą lubią bic, tak daleko ta ich śmierdząca tusza nie zawinie.. Po za tym bez przychylności bogow to i wiking dupa.. ŚWIĄTYNIE
Yngvi - Rzemieślnik/Pszczelarz
Bracia, nie możemy polegać wyłącznie na snach i marach. Bogowie są ulotni, a ich zdania nietrwałe. Moje pszczoły teraz śpią, ale bez miodu pitnego jakże będą wyglądać nasze uczty? Jeżeli chcemy by nasi synowie i córki przeżyli nadchodzącą wiosnę musimy zadbać o wioskę, a nie o puste budynki. Hansie, Jorgundzie - wielkość osady nie na świątyniach się opiera, lecz na jej mieszkańcach.

@Usmiech_Niebios:
Jorgund Długoręki - Kowal

Właśnie dzięki łasce Bogów twe pszczoły produkują miód a my możemy zdobywać chwałę i ucztować. Świątynia to istotna sprawa. Gdy tylko ją wybudujemy, zajmiemy się resztą istotnych prac, a na lato popłyniemy łupić i gwałcić na chwałę własną i Bogów.
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz):
Jorgundzie! ( @szaraskarpeta: ) Jak ty chcesz do lata wybudować świątynie bogom to lepiej to zostaw, bo jeszcze gotowi potraktować to jako obelgę i nas zmiażdżą. Jak się brać do roboty to porządnie, a żeby było porządnie to trzeba najsampierw dobrze przygotować zapasy, żeby więcej niewolników mieć do roboty po wyprawie!
Scheving Lis - Rzemieślnik
Czy potrzebujemy aż tyle langskipów? I tak nie będą mogły wypłynąć bez odpowiednich zapasów.
Cześć szkutników przydałaby się na polowaniu lub przy budowie świątyni.
Yngvi - Rzemieślnik/Pszczelarz
Pszczoły i bez świątyni miód dają Jorgundzie. Reszta istotnych prac? Znać żeś dawno nie głodował. To osada jest istotna, a nie mary i wierzenia. Odyn i bez świątyni nad nami czuwał. Horund ma rację.

@Usmiech_Niebios: @Queltas:

Dziwie się wam przyjaciele, może i jestem młody, ale uczono mnie że najważniejsi w naszym życiu są Bogowie. Swoją drogą jakoś zbyt dużo energii wkładacie w odciąganie wiernych od budowy świątyni, powiecie nam czemu ? A może już jesteście wyznawcami słabego bożka z południa ?!!
Yngvi - Rzemieślnik/Pszczelarz
Bóstw takich co w godzinie głodu świątyń wymagają czcić nie należy, Jorgundzie. Zapał Twój ponownie z głupotą się łączy, takież jednak są cechy młodości i jeno dlatego mimo uszu puszczę coś powiedział. Jest czas na pracę i czas na świątynie, a jeślibyśmy obsmarków ledwo od matki odrosłych słuchać mieli to ponownie nadszedłby czas głodu. Rzekłem.

Slothi - administrator kartograf
A ty co taki prędki do oskarżenia innych o wiare połódniowców? Najpierw znajdź dowody, a nie oczerniaj szanowanych obywateli wioski.

Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz):
( @szaraskarpeta: ) Gołowąs jeszcze jesteś i małoś świata widział to ci wybaczę tę obelgę i puszczę ją mimo uszu. Bogowie nasi nie potrzebują dodatkowych budowli, bo mają swoje piękne pałace w Asgardzie, a nam zawsze pokazywali waleczność i siłę przetrwania!

Od zawsze wyprawy nasze były ku czci naszych bóstw, a teraz chcesz nas od tego oderwać? Za robotę się weź i kuj miecze jak