Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki z #webdev

Mam mały problem. Zajmuję się web devem na boku od jakiegoś czasu. Uczestniczyłem w projektach angular i react, pisałem sobie proste statyczne stronki, więc mniej więcej ogarniam. Tutaj jednak pojawia się problem. Dostałem projekt prostej stronki, ale nie jestem pewien jak się do niego zabrać. Tzn. najwygodniej byłoby mi skorzystać z jakiegoś angulara/reacta a co najmniej webpacka do ułatwienia bundlingu. Chciałbym hostować stronkę na home.pl -> i tu pojawiają się pytania.

1. Najwygodniej byłoby mi napisać prosty projekt w angular cli/create-react-app
Obydwa te środowiska udostępniają funkcję buildowania projektu, która tworzy folder z którego pliki kopiujemy na serwer i powinno działać(a przynajmniej tak robiłem na azure) - moje pytanie - czy podobnie to zadziała na home.pl a jeśli nie, to pod jakim kontem szukać serwisu aby to działało mi tak jak to opisałem. Może możecie mi jakieś polecić?

2. Czy moje podejście jest w ogóle dobre - tzn czy nie wyciągam armaty na muchę. Strona ma być prostą wizytówką, ale mam zapewnić fajny design i prawdopodobnie poimportuję parę bibliotek. Ale może narażam klienta na bezsensowne koszty, i właśnie nie powinienem korzystać nawet z webpacka?

Uprzejmie proszę o poradę.

#webdesign #webmastering
  • 11
@getin: a nawet lepiej pominąć walidację po stronie js i zostawić rozwiązanie z html5. Po stronie backendu tylko sprawdzać i też wystarczy a czasu trochę zaoszczędzi.
@Lysygrubyibrzdkialesympatyczny: spokojnie będzie działać, wystarczy zawartość build (create-react-app) wrzucić na serwer. W CRA masz opisane różne scenariusze deployowania plików. Czasem trzeba pokombinować, w zależności od aplikacji jaką tworzysz, bo np. React Router i BrowserRouter nie bardzo chcą działać jeśli w package.json nie określisz dokładnej lokalizacji w zmiennej "hompage" (to też jest opisane w readme cra). Poza tym jeśli czujesz się pewnie w React lub Angular to nie bawiłbym się na Twoim