Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirów spod tagu #programowanie.
Czy istnieje ogólnie przyjęte, albo chociaż wyraźnie "słuszny" sposób umieszczania css'a w aplikacjach tworzonych w React?

Przerabiam właśnie kurs, w którym autor używa non stop css-modules i tworzy osobne pliki css dla każdego elementu. Bardziej logiczne wydaje mi się stworzenie jednego arkusza (lub 4-7 dla większych apek) i używanie Sassa, bo teraz, żeby zmienić kolorystykę muszę edytować 25 plików dla aplikacji z 5 elementami na krzyż.

Nie chcę zaczynać nauki od wyrobienia sobie złych nawyków, więc proszę o wasze opinie.
  • 7
@11001100110O11 Nie dla jednego elementu. Chodzi mi o przykładową sytuację, że po stworzeniu szklieletu aplikacji zmieniłem zdanie, i chcę, żeby główny akcent kolorystyczny był żółty, a nie czerwony. Mając osobne pliki navbar.css, button.css, sidebar.css, prompt.css itd. muszę się oklikać jak głupi, zamiast zmienić w sassie jedną zmienną. Pytanie tylko, czy jednoplikowy css mieści się w "good practise" ;)
@Nigolak: Możesz zagnieżdzać pliki css-modules. Możesz sobie zrobić plik z parametrami globalnymi i dołączać go do modułów, które z nich korzystają. Dzięki temu kolor zmienisz raz.

Plusem modułów cssowych jest to, że nie musisz bać się o problem z nadpisaniem styli. Dla przykładu: każdy komponent moze mieć swój styl "container". W przypadku Reacta, gdzie tworzysz osobne komponenty używanie css-modules, jest faworyzowaną praktyką, z tego względu, że pojedyńczy komponent będzie bardziej niezależny
@genmic dzięki za odpowiedź, byłem świadomy problemu nadpisywania klas, wydawało mi się, że można go rozwiązać dyscypliną w nazewnictwie ;)

Co rozumiesz pod pojęciem "plik z parametrami globalbymi"? Jeden "główny arkusz" zagnieżdżony w każdym module uzupełniany css-modules?