Wpis z mikrobloga

@rybak66zuo: Kamera GoPro Hero5 Session (2.7k, 30fps, protune)

A dron to jedna wielka składanka wszystkiego. Kupiłem go oryginalnie jako Eachine Falcon 180 ale dawno już nim nie jest, została tylko rama i odbiornik (po części bo go zmodowałem na telemetrie z baterii a nie z regulatora). Tutaj cała lista (nie martw się, kiedyś miałem ją już stworzoną)

Rama: Falcon 180
Kontroler: SP Racing F3 (ACRO) Betaflight
Odbiornik: FlySky FS-iA6 iBUS +
@rybak66zuo: Dzięki. Taka mała rada co do tej konfiguracji. Sobie z przeszłości powiedziałbym by kupował 5 cali a nie 4. Lepszy dostęp do śmigieł. Oraz silnik 2600kv i coś markowego, chociażby emax, te sproty choć nie wiele tańsze są nie równej jakości. Oraz odbiornik z diversity, 2 antenki i masz uniwersalny setup. To w sumie wszystko słowem komentarza. Wysokich lotów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@karolek-bolek: ile wylatałeś żeby mieć tak opanowane acro? Jak oceniasz swoje google?
Mam podobny wynalazek od eachine - assassin 180v2. Największa jego wada to kontroler, który już nie jest wspierany w betaflight/cleanflight i ESC, które obsługują tylko PWM. W sumie to kupiłem cały zestaw dla aparatury i okularów, a do nauki złożyłem QX95.
@Shadou: Około 1800 zł za sprzęt z listy wyżej. W międzyczasie dokupiłem trochę pakietów więc dodać do tego 300zł, oraz nie obeszło się bez drobnych napraw które pewnie wyniosły 200zł. Dużą inwestycją było też GoPro bo 1000zł. Jak widać na zabawę wydałem do tej pory łącznie około 3000 zł. Czy to dużo? Na pewno gdybym był bardziej doświadczony kupując to wszystko wtedy to zaoszczędził bym z 600-800zł.
@fotograf_warszawiak: Miałem dużą przerwę w lataniu, ale łącznie około 40h. Google w swojej cenie nie są złe, ale dopłaciłbym do czegokolwiek z diversity, to pierwszy element do wymiany póki co. FC bez częstych aktualizacji (szczególnie betaflight) się marnuje, fajne nowości wprowadzają i to bardzo często, człowiek czeka jak na gwiazdkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może wsadzisz tam coś innego? Chociażby SP Racing F3. Ja przy lutownicy do