Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, Mirabelki... stoję przed wyborem, decyzją na długi czas w sumie. Ja wiem, że dla was będzie to śmieszna sprawa ale chcę poznać wasze zdanie.
Generalnie, lata studenckie mi nie wyszły, podjąłem wtedy złe decyzje, miałem złych znajomych i nie skończyłem studiów. Mam teraz 26 lat i od zawsze chciałem być policjantem. Dostałem pismo, że mam się wstawić na ponowne badanie laryngologiczne. Pisałem odwołanie a i całość opisałem W TYM WPISIE.

Są dwie strony tej sytuacji bo czuję potrzebę jakiegoś tam kształcenia się i zapisałem się w poniedziałek na studia. Wiem, że to nie jest jakaś super uczelnia czy coś ale zapisałem się na #wsb #gdansk na kierunek Grafika i Media. Sam grafiki trochę robię, lubię to robić i uczę się różnych rzeczy w tym kierunku. Z drugiej strony teraz jest wysyp grafików. W grupach freelancerskich dzieci robią prace normalnie wykonywaną za 500zł za 100zł.

Mirki co ja mam zrobić? Wiem, że chaotycznie opisane. Równie chaotycznie zaczynam myśleć o tych rzeczach bo jakby nie patrzeć to decyzja na dłuższy czas.

Weem, że jako grafik zarobię więcej niż te 3 tyś policyjnej pensji po dodatkach i na innej grupie. Ale w policji mam państwowe świadczenia plus łatwość wyszarpania kredytu na mieszkanie. Jako grafik mogę pracować w domu gdybym dobrze się wbił. Jako policjant mógłbym pokazać, że można być policjantem a nie kundlem (tu wychodzi moje marzenie o byciu mundurowym).

Pomóżcie Mireczki i Mirabelki... Co ja mam zrobić?

#praca #pracbaza #studia #policja #grafika #graficy #cowybrac #cozrobic #pomocy #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży

Weź Mirku

  • Zostań Policjantem bo... 69.5% (41)
  • Idź na studia bo... 30.5% (18)

Oddanych głosów: 59

  • 14
Mam teraz 26 lat i od zawsze chciałem być policjantem.


@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli zawsze to chciałeś robić, to nie ma nad czym się zastanawiać. Grafika to nie jest lekki kawałek chleba. Gdzie przeczytałeś, że zarabiaja powyżej 3 tys.? Na wykopie? Niektórzy zarabiają, ale na pewno nie w domu przy komputerku, tylko w firmie pracując po 8-12 godz. Plusy bycia grafikiem: to ,że możesz stworzyć coś fajnego. Minusy: wpasowywanie się w gusta innych,
@AnonimoweMirkoWyznania: najpierw trzeba przejść testy do policji, nie ma tak ze chcesz byc policjantem i nim zostajesz. Nie wiem czy po zdaniu tych testów możesz zrezygnować z pójścia na szkolenie ale jesli tak to najpierw zdaj te testy a przy okazji ucz sie na tego grafika bo jak nie zdasz i rzucisz grafikę to będziesz w dupie a tak to najwyżej będziesz miał do czego wracać.
@AnonimoweMirkoWyznania: a to skoro tak to idź na tego policjanta i tak jak piszą wyżej zrób studia w czasie służby i możesz sobie dorabiać w domu. Zawsze jak Ci sie znudzi ta praca albo będziesz miał dość to możesz zostać grafikiem.
Jeszcze jak wprowadzą te wszystkie rzeczy które chcą policjanci to 15 lat i emerytura a potem moze własna firma ;d
@AnonimoweMirkoWyznania: spełniaj swoje marzenia :) studia zawsze możesz zrobić w trakcie roboty - choć nie da się ukryć, że będzie łatwiej bo nie zawsze dostaniesz wolne. To już kwestia przełożonego. A jeśli w wolnych chwilach ogarniasz grafikę to będąc już policjantem piszesz raport do komendanta wojewódzkiego o podjęcie dodatkowej pracy zarobkowej, motywujesz go faktem że nie wpływa to na Twoją dyspozycję do służby i ciach, kolejne źródło dochodu. Powodzonka, służę pomocą
@AnonimoweMirkoWyznania: pewnie banał, ale czasami trzeba. Jeśli chciałeś zostać policjantem, to nim zostań :) Myślę, że dużo determinacji wymaga zostanie dobrym grafikiem, bo trzeba mieć mocne nerwy, żeby się na tym rynku wybić. Więc jeśli na dzień dobry masz wątpliwości, to wybierz policję. Warto mieć takie hobby jak grafika i móc w międzyczasie dorabiać sobie w ten sposób, więc nauka nie pójdzie w las.