Wpis z mikrobloga

Cześć, ogólnie za kilka miesięcy kończę liceum (zaokrąglijmy to do roku) i nie wiem co dalej. Na maturce planuje zdawać rozszerzenie z majmy, historii i ew. wosu. Kompletnie nie wiem na jakie studia iść i mój wujaszek chce żebym poszedł w jego ślady do policji. No obecnie trzeba sobie powiedzieć stanowczo, że policja jest coraz mniej doceniania- chodzi mi tu o pensje. Zagłębiłem się nieco w temacie szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, czy warto- wiadomo opinie januszexiów, że kiedyś to było ZOMO, Milicja, a pensja i wczesna emeryturka to huhu, a teraz to lipa i ch*j. Ale, ale coraz mniej osób decyduje się iść w tym kierunku, stare koty odchodzą na emeryturkę, a tu nie ma komu robić i właśnie może coś się ruszy, zmieni i znów ta branża będzie opłacalna. Myślałem jeszcze by iść do policji, nabrać dystansu, zacząć zarabiać i iść jednocześnie na studia zaoczne. Jakie jest wasze zdanie?

#policja #praca #pieniadze #placa #zarobki #studia #plannazycie
  • 6
@Czujeglod10:
Jeśli masz znajomości w policji to idź tam. W innym wypadku trzymaj się od tej profesji z dala bo i tak będziesz pewnie krawężnikiem. Ewentualnie policja + informatyka zaocznie (specjalizacja security). Za żadne skarby nie idź na studia dzienne.

Ja na twoim miejscu rozważyłbym jeszcze naukę języków. Zapłacić 2-4k za kurs angielskiego z native speakerami. Po takim kursie iść np na studia w Niemczech po angielsku i dorabiać po studiach.
@Czujeglod10: do mundurówki się raczej nie pchaj, mam kuzyna, który po prawie poszedł do policji, studiował zaocznie, robił przez 3 lata jako krawężnik, a teraz siedzi w gospodarczych i krótko mówiąc tonie w papierach. Płaca raczej średnia, nie ma znajomosci wiec dużo dalej nie zajdzie. Dużo lepiej wyszedłby na zrobieniu aplikacji i pracy w zawodzie prawnika, ale wtedy lamentował ze trzeba dużo kasy na to, ze ciężko i skończył jak skończył.
@Szpurka: @Duckmara: @FitzRoy: @golagolagola:

Dzięki wielkie za odpowiedź, tak wiem, że prawo to w moim przypadku dobry kierunek, ale boję się zapierdo*lu. Myślałem jeszcze żeby przez ten cały rok iść w geografie i angielski i ewentualnie składać papiery w Akademi Morskiej i iść w tym kierunku (zagraniczna firma=dobra płaca). Wiadomo, ze trzeba poświęcić się temu i kochać to co się robi i niektórym nei uśmiecha się wypływać na