Wpis z mikrobloga

@Leshak: ale jak ktoś przez internet ma Ci dobrać moc soczewek, przecież to się wykonuje w gabinecie lekarskim. Przecież nie zamówisz sobie 15 różnych zestawów na każdą możliwą wadę i przymierzał je. I w pewnym momencie powiesz "okej, te pasują, może być?". Krzywdę sobie tylko zrobisz, głowa będzie bolała itp.
@vundo rozmiar wady mam. Chcialem sie dowiedziec, jakie zamowic pod to moc soczewek, ale odmowila mi informacji. Rodzaj soczewek i firme mam juz od paru lat dobrqna, wiec nie trzeba tu zadnego sprzetu
@Leshak: Przejdź się prywatnie i w cenie jednego zestawu będziesz miał badanie, przy okazji wytłumaczą ci jak się z nimi obchodzić.
Musisz znać średnicę soczewki, promień krzywizny, a moc jest inna niż soczewek okularowych, na przykład ja noszę słabsze o 0,5 D
@Leshak: Standardowo pomniejsza się wadę o 0,25 (czyli byłoby to -5,00) ale żeby mieć pewność musisz wybrać się na wizytę "soczewkową" podczas której specjalista dokładnie oceni moc korekcji soczewek i przymierzy jedną lub więcej mocy.
@Leshak: Vision Express. 9 zł badanie + dobieranie soczewek (zamawiają 3-4 pary), które dostaniesz potem + nauka zakładania + drugie badanie czy oko akceptuje soczewki + zamówienie 2 opakowań np za 80 zł sztuka z trzema soczewkami miesięcznymi w paczce. Łącznie za zapas na 3 miesiące + 2 badania płacisz 169 zł.