Wpis z mikrobloga

Od minionego weekendu, w związku z pożarami w Szwecji, znaczenie wzrosło zainteresowanie Państwową Strażą Pożarną, tym czym się zajmuje i na jakim sprzęcie pracuje. Doszła do mnie taka informacja, że Szwedzi podobno spekulowali czy pojazdy i sprzęt, który do nich wysłaliśmy, nie jest naszym najlepszym, pokazowym sprzętem? :) Postanowiłem na przykładzie swojej komendy pokazać Wam jakimi pojazdami dysponujemy. W związku z tym, że w mojej komendzie funkcjonują 3 grupy specjalistyczne, pokażę Wam również pojazdy, które nie występują powszechnie :) Jeśli pomysł się podoba to proszę plusować a do kolejnych odsłon zawołam tylko tych od plusów... Zaczynam od prezentacji pojazdu, który jest akurat w działaniach w Szwecji..opis i zdjęcia w komentarzu. Moje wpisy mają za zadanie pokazanie Wam pojazdów i ich ogólny opis, nie pytajcie mnie o szczegóły techniczne, bo to wyższa szkoła jazdy a ja nie jestem specem :)
#robertt1969 #strazpozarna #psp #czerwonesamochody #samochody #technika #ciekawostki
ps. jeden samochód na tydzień :)
r.....9 - Od minionego weekendu, w związku z pożarami w Szwecji, znaczenie wzrosło za...

źródło: comment_vNYNPHOhCvprlOvqNbHMLOosmNHhYmDV.jpg

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
@robertt1969 A jak to jest z prowadzeniem takich aut? Wystarczy zwykłe C/C+E czy kierowcy muszą mieć jakieś specjalne kursy?

ogolnie to straz jest ok tylko #!$%@? mnie jak w moim miescie do byle bzdury zawsze wyjezdzaja minimum dwa samochody. Placa wam dodatkowo za udzial w kazdej akcji czy z nudow jezdzicie?


Profilaktyka. Chyba lepiej jak pojedzie więcej aut do pierdoły niż jakby miało się stać coś poważnego a okazałoby się że na
  • Odpowiedz
@kamil062: dokładnie o to chodzi z tą liczbą pojazdów,o tzw. na wszelki wypadek. Kategoria C wystarczy no i psychotesty są robione dla kierowców, komendant powiatowy na tej podstawie wydaje upoważnienie do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych
  • Odpowiedz
  • 6
@robertt1969 Zakłady chemiczne, mają własną zakładową służbę ratowniczą, ten pojazd należy do ich floty, kiedyś był tam dekochem to mieli osobno straż pożarną i osobno ratownictwo chemiczne, później to połączyli w jedno.
  • Odpowiedz
@robertt1969: wiem, że niektóre zakupy z KG nie maja większego sensu, dla mnie jednym z nich jest ten. Na pierwszy wyjazdowy się nie nadaje bo ma wg. za mało sprzętu ratowniczego. GBA jako typowo gaśniczy z dużą ilością odcinków tez trochę bez sensu ze względu na mały zbiornik wodny. Wody ze zbiornika ledwo starczy na napełnienie odcinków przy rozwinięciu na cały zasięg taktyczny. Taka uwaga kolegi z firmy ;)
  • Odpowiedz
@robertt1969: Fajny pomysł. Tylko taka uwaga, odpuść te wołanie to tylko #!$%@?. Zamiast tego stwórz własny tag. Kto będzie chciał będzie obserwował. I jeszcze druga prośba, jak opisujesz pojazdy to napisz WŁASNYMI słowami co one robią, w czym są dobre, jaki się ich używa, walnij parę ciekawostek...co się psuje, albo co krzywo przyspawali, bo opis typu "środek pianotwórczy o pojemności 250 l i na środek pianotwórczy do CAFS o pojemności 100
  • Odpowiedz
ogolnie to straz jest ok tylko #!$%@? mnie jak w moim miescie do byle bzdury zawsze wyjezdzaja minimum dwa samochody


@kuban99: Weszło polecenie, że do zdarzeń z zagrożeniem życia musi jechać minimum 6 strażaków, a u mnie w mieście jest na zmianie ośmiu w obsadach 4+3+1, więc do potrącenia pieszego na pasach muszą jechać dwa wozy i w jednostce zostaje sam kierowca podnośnika.

i znowu masz rację..syrena jest uruchamiana zdalnie z
  • Odpowiedz
@robertt1969 Mam pytanie. Czy stosuje się jeszcze w samochodach straży pożarnej, wieżyczki gaśnicze (czy jak to zwał)?. Byłem ostatnio na pokazie wozów w moim mieście o żaden pojazd tej wieżyczki nie miał. Stąd moje pytanie.
  • Odpowiedz
@bi-tek: do czasu. Podczas pożaru w Zgierzu stara Tatra jako jedyna nie ulegała przegrzewaniu i wjeżdżała w najcięższe błoto zmieszane ze śmieciami. Generalnie pracowała w czole cały czas... Wszystkie samochody nowe ulegały przegrzewaniu, niektóre do tego stopnia, że trzeba było stawiać przed nimi wiatraki oddymiające celem chłodzenia.
  • Odpowiedz