Wpis z mikrobloga

Odczytam ból po górnej lewej stronie zębów. Nie jestem w stanie stwierdzić który ząb mnie boli. Do tej pory (kilka miesięcy) ten ból pojawiał się tylko w momencie, gdy jadłem coś zimnego lub gorącego. Od wczoraj ból jest cały czas. Nie jest on bardzo mocny, no ale teraz nie potrzebuję bodźca, by go czuć. Ból to takie pulsowanie raz na ok. 10 sekund przez sekundę.

Z tym zębem byłem u lekarza już chyba 3 razy. Według stomatologa wszystko jest ok, nic nie wskazuje na jakąś nieprawidłowość. Ja nie potrafię wskazać dokładnie który ząb boli, dentysta powiedział, że jak ja nie jestem w stanie to on tym bardziej :/

Co robić? Iść do innego stomatologa? Poleci ktoś jakiegoś w #poznan?

#zdrowie #zeby #stomatologia #dentysta
  • 6
@endomorficzny:
Być może ktoś Ci da merytoryczną radę odnośnie Twojego stanu, ale ogólnie to na pewno: tak, idź do innego stomatologa.

Jakie badania miałeś robione do tej pory? Coś poza rentgenem?
@Ortofenylofenolan_sodu w życiu nie sĺyszałem takiej jednostki chorobowej, gdzie jest jakas torebka w dziąśle? Jeśli chodzi o temat, masz najprawdopodobniej nieodwracalne zapalenie miazgi, trzeba pobadać na żywotność kazdy ząb w okolicy. Endodoncja lub ekstrakcja.
@endomorficzny: Sam sprawdź który to ząb. Kup zamrażacz spray w aptece, psiknij na watkę i przykładaj do zębów. Najpierw zacznij od tych zdrowych, na końcu przyłóż do podejrzanego zęba, jeśli ból będzie silniejszy niż w innych i będzie trwał długo to raczej trafiłeś na zęba przyczynowego. Aha, jeśli nie poczujesz w zębie żadnego bólu, zimna, to prawdopodobnie ząb obumarł i tworzy się ropień/torbiel. To samo możesz zrobić z ciepłem, gorącą wodę