Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem czy to cos ze mna jest na halo albo z ludźmi.
Level 21. Pracować zacząłem w wieku 18 lat zaraz po rzuceniu szkoły (nie odnajdowywałem się w systemie edukacji) i poszedłem do LO zaocznego gdzie spotkałem normalnych dorosłych ludzi z którymi można normalnie pogadać a nie tylko melanże, insta, snap i inne gunwa. Spotkałem tez 3 osoby w swoim wieku i każdy ma tam swój plan na działanie. Też mam swój plan na przyszłość, za rok-dwa lata chcę otworzyć swój własny biznes. Mam już trochę ładnych oszczędności zebranych przez te 3 lata + trochę akcji w tym CDP + krypto, wszystko kupowanych w 2016 za pieniądze z 18 urodzin (tak zaryzykowałem). Ale nie o tym. Prace zmieniam jak rękawiczki bo nie lubię siedzieć wiecznie w jednym miejscu. Przeważnie jestem w jakieś pracy miesiąc lub 2 maks i zawsze biorę zlecenie bo jako że mam jeszcze status ucznia to więcej na zleceniu zarabiam ( ͜͡ʖ ͡€)
No i jakoś tak wyszło że 5 miesięcy temu wziąłem sobie UoP w dużym korpo mnie przyjęli do segregowania, układania papierków itd. i właśnie chcę zrezygnować bo wkurza mnie to że spędzam praktycznie cały dzień w pracy + 2h schodzi na dojazdy w korkach (po ponad 1h w każdą stronę). Kieras do mnie co ty #!$%@?, czemu chcesz rezygnować skoro za miesiąc dostaniesz umowę na czas nieokreślony. Co z tego skoro zarobki to 2300 brutto...praca w miarę lekka ale dojazdy wykańczają.
Najlepszy był rok 2017 gdzie dostałem 13 pitów ( ͡º ͜ʖ͡º) Rodzice do mnie czemu rezygnuję skoro w końcu dostałeś stabilną pracę. Jak wytłumaczyć ludziom że nie chcę #!$%@?ć w jednej firmie X lat? Naprawdę nie potrafię. Lubie zmiany i robić nowe rzeczy a nie monotonnie za stałą stawkę. Może mi ktoś też wytłumaczyć co jest zajebistego w UoP? Bo dla mnie jest to podpisanie paktu z kierownikiem na to że może Ci założyć smycz. Jak patrzycie na osobę co ciągle zmienia pracę? Takie przemyślenia
#praca #praca #pytanie #przemyslenia #pieniadze #inwestycje

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 49
@AnonimoweMirkoWyznania: Masz dużo energii i chęci do działania. Wykorzystuj to, próbuj z DG, działaj, póki nie musisz nikogo utrzymywać i nie musisz mieć stałych wysokich dochodów żeby spłacać kredyt itd. Zazwyczaj za młodu człowiek jest w najlepszej sytuacji aby zbudować nową może nawet rewolucyjną firmę

UoP jest właśnie wtedy potrzebna gdy masz auto, mieszkanie, rodzinę i dzieci - stabilność to słowo klucz w tym przypadku.
Rodzice do mnie czemu rezygnuję skoro w końcu dostałeś stabilną pracę. Jak wytłumaczyć ludziom że nie chcę #!$%@?ć w jednej firmie X lat? Naprawdę nie potrafię. Lubie zmiany i robić nowe rzeczy a nie monotonnie za stałą stawkę.


@AnonimoweMirkoWyznania: jak kiedyś ci się odmieni i będziesz chciał w końcu popracować chociaż rok-dwa w tym samym miejscu to mając CV na pięć stron z pracami trwającymi po 2-3 miesiące to może być
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ma nic złego w częstym zmienianiu pracy. Moim zdaniem, jak masz te 20-30 lat, najlepiej zmieniać ją co 1-2 lata, bo ogarniesz co i jak, a w dodatku to okres, gdzie zarobki najszybciej idą w górę, a więc opłaca się skakać z miejsca na miejsce. Natomiast w twojej sytuacji bardziej uderzałoby mnie to, że pracując gdzieś 2-3 miesiące, tak naprawdę #!$%@? się nauczyłeś i nic z takiej pracy nie
@AnonimoweMirkoWyznania: Prace jak chcesz to zmieniaj i szukaj czegoś fajnego, masz 21 lat, nie masz dzieci na utrzymaniu (chyba) i pewnie żadnych innych długotrwałych zobowiązań. Tylko nie przesadzaj też w drugą stronę, żebyś się nie obudził w wieku 35 lat pracując w gówno robocie za 2000zł, bez żadnego realnego doświadczenia. Jak znajdziesz coś fajnego, gdzie nie będziesz się nudził i będziesz miał możliwość rozwoju to rozważ zostanie tam na dłużej, zdobądź
@4kroki: Nie, ale na tyle mam poukładane w głowie, że od samego początku kariery ukierunkowuje się mniej więcej branżowo - w moim wypadku branża techniczna - konstruktor. I #!$%@? każda porządniejsza firma z tej branży miałaby w dupie pracownika, który pracuje po 1-2 msc w biurze bo to świadczy, że albo jesteś totalnym zjebem albo robisz se jaja z pracodawcy. elo