Wpis z mikrobloga

Cześć!
Piszę z zapytaniem do bardziej zorientowanych mirków dot. pracy w IT.
Od pewnego czasu staram się przebranżowić w kierunku IT. Na początku zabrałem się za naukę Javy ale dość szybko przerzuciłem się w na #python. Podstawowym celem jest znalezienie juniorskiej pozycji developerskiej, jednakże na aplikowanie na tego typu pozycje jest jeszcze wciąż zbyt wcześnie. Skończyłem rok temu studia techniczne, ale na kierunku niepowiązanym z IT. Bardzo podstawową wiedzą z zakresu programowania już dysponuję, angielski jest na poziomie zadowalającym, o sieciach też już coś wiem.
I teraz moje pytanie: na jakie stanowiska typy entry level w IT (poza junior developerem) mógłbym jeszcze starać się aplikować tak żeby nabrać ogłady w tej branży i już zawodowo, od środka, poznawać IT?

#it #programowanie #informatyka #python #django #java #naukaprogramowania #pracait
  • 15
@mk321: Z rzadka udaje mi się trafić na ofertę zatytułowaną "junior python developer". W zakresie minimum pojawia się wtedy oczywiscie Django. Przy juniorskich stanowiskach ze znajomoscia python widziałem także sporo ofert na software engineer.
przykład zadania czy też problemu do rozwiązania na tym stanowisku a nie o definicje, którą z łatwością moge znaleźć w Google.


@watchtek: Nie wiem, nie pracowałem.

Z rzadka udaje mi się trafić na ofertę zatytułowaną "junior python developer"


Ofert na juniora sie nie wystawia. Ogłoszenie jest drogie a potem trzeba przedzierać się przez 400CV.
@warning_sign:

Ofert na juniora sie nie wystawia. Ogłoszenie jest drogie a potem trzeba przedzierać się przez 400CV.

To mnie teraz troche zaskoczyłeś. W takim razie gdzie lub w jaki sposob szukać juniorskich stanowisk?
@watchtek: Opcje są dwie, średnio dwa razy w roku firmy takie jak Samsung i inne maszyny do mielenia studentów wrzucają oferty staży, więc wysyłasz CV. Druga opcja to strzelanie CV na prawo i lewo i pewnie trafisz na firmy które będą w stanie zatrudnić juniora.
zainteresuj się Linuksem. Nie nie, nie masz zaraz zmieniać systemu OS na komputerze. Kup najtańszego VPS z gołym systemem (lub zainteresuj się amazon AWS i ich "Free tier" dla nowych kont przez pierwszy rok), poznaj trochę basha, zorientuj się co jak działa. Spróbuj postawić web server na Apache, postem na nginx, spróbuj postawić jakąś pocztę, podepnij domenę (są też darmowe). Postaw jakąś bazę danych, naucz się do niej łaczyć, wysłać jakieś proste
@fobofob: Dzięki za mega ciekawą i wyczerpującą odpowiedź. Co do zarobków to nie nastawiam sie na jakies super kokosy w tym momencie. Po prostu chce się uczyć zagadnień związanych z IT i chciałbym jak najszybciej przyswajać wiedzę już pracując i mając nad sobą osoby z doświadczeniem.
@fobofob

Kup najtańszego VPS z gołym systemem (lub zainteresuj się amazon AWS i ich "Free tier" dla nowych kont przez pierwszy rok), poznaj trochę basha, zorientuj się co jak działa. Spróbuj postawić web server na Apache, postem na nginx, spróbuj postawić jakąś pocztę, podepnij domenę (są też darmowe). Postaw jakąś bazę danych, naucz się do niej łaczyć, wysłać jakieś proste zapytanie.


IMHO kompletnie zbędne, już właśnie lepiej poklikac na deskyopowym linuxie, zainstalować
@watchtek: mała uwaga do mojego pomysłu. Musisz lubic pracować z terminalem/wierszem polecen.. czarnym ekranem :) Jeżeli nie boisz się tego i generalnie sprawia Ci to frajdę, to jest to naprwadę fajna scieżka do wejścia w świat IT wg mnie.

@DILERIUM: zarządzanie "zewnętrznym" systemem ma jak najbardziej sens, bo to jest dokładnie co robi sys admin, ze swojej stacji łączy się zdalnie. A takie podejście nauczy odrazu nowicjusza co to jest
@watchtek qa, jak już wyżej padło, to bardzo dobry pomysł. Tester nie musi tworzyć, a może się dużo nauczyć i zobaczyć, jak się to robi. Bardziej ogarnięty może pisać testy, robić automaty. Selenium warto poznać. I wyrobić sobie zdanie na temat dalszego kierunku rozwoju. Senior tester, czy developer - jeśli tak, to czy front, czy backend. Etc.