Wpis z mikrobloga

Pokolenie Z:
Moja 16 letnia siostra w wakacje chodzi rano na siłownie, a tata na jej prośbę urywa się z pracy, aby odwieźć ją (800 m - Google Map) do domu, bo jej się nie chce chodzić.
Natomiast w roku szkolnym tata urywa się z pracy, aby podwieźć ją 500 m.
#pokoleniez #ankieta

Czy uważacie, że to normalne?

  • Tak, normalne 2.6% (2)
  • Raczej nie 15.6% (12)
  • Nie, to roszczeniowy bachor 81.8% (63)

Oddanych głosów: 77

  • 10
CZY UWAŻACIE, ŻE TO NORMALNE?

@jusuk: Nie, to nie jest normalne, ale moim zdaniem tu nie chodzi o lenistwo. Osobiście bardziej bym podejrzewał jakiś lęk czy uraz psychiczny. Może jakiś sąsiad/sąsiadka/znajoma ze szkoły jej groziła albo ją atakowała? Być może dziewczyna się zwyczajnie boi chodzić sama bo z jakiegoś powodu nie czuje się bezpiecznie¯\_(ツ)_/¯
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jusuk: nie znamy całej sytuacji, ja np przez jakiś czas bałem się iść drogą do szkoły żeby mi jeden dres z okolicy czasem nie #!$%@?ł gonga, ale jeśli tylko z lenistwa to tak, jest to nienormalne
@jusuk: A to nie jest tak, że tata chce ją podwozić? Czy tata chodzi / będzie chodził też z nią na randki?

Jeśli ona wychodzi z inicjatywą to owinęła sobie ojca wokół palca.
@jusuk: No cóż - są trzy możliwości: albo się czegoś boi, jej rodzice o tym nie wiedzą i słuchają jej zmyślonych wymówek albo rodzice wiedzą tylko po prostu nie chcą o tym nikomu mówić albo dziewczyna faktycznie wykorzystuje rodziców bo jest strasznie leniwa (ale szczerze uważam, że jest to mało prawdopodobne w takim stopniu jak napisałeś).