Wpis z mikrobloga

@Premier_Tux: Szczerze? Nie miałem ARMa jeszcze, obawiam się po prostu o gorszą wydajność i problemy z doborem softu. No i jestem przyzwyczajony do serwera z i5, gdzie mogłem odpalić co chciałem, jeśli zaszła taka potrzeba - tutaj np. żadnego serwera gier już nie ruszę.
@Bielecki: możesz sprawdzić jakie masz prędkości na tym serwerze? ja mam od 2 dni ten najtańszy i o ile download jest nawet większy niż podają, to upload mam tragiczny - 35 Mb/s
Testing download speed........................................
Download: 676.57 Mbits/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 33.67 Mbits/s
@robert83:

Hosted by Orange (Paris) [1.88 km]: 9.839 ms
Testing download speed...
Download: 515.09 Mbit/s
Testing upload speed...
Upload: 43.31 Mbit/s

Jakaś patologia :V znajdę chwile w robocie, to do nich zadzwonię. Na Kimsufi 100Mbit:

Hosted by Eurafibre (Lille) [10.98 km]: 25.995 ms
Testing download speed...
Download: 93.96 Mbits/s
Testing upload speed...
Upload: 86.43 Mbits/s

RTM mi też nie działa. Nawet zainstalowałem jakiś skrypt od OVH, który miał to niby ruszyć,
@Bielecki: próbowałem ten skrypt, ale kończy się błędami.
moje kimsufi:
Hosted by SFR SAS (Paris) [1.88 km]: 16.594 ms
Testing download speed................................................................................
Download: 93.79 Mbit/s
Testing upload speed................................................................................................
Upload: 95.83 Mbit/s

ja mam otwarte zgłoszenie, kazali mi zrobić:
iperf -c iperf.ovh.net -i1 -r
iperf -c iperf.ovh.net -i1 -r -P5 grep SUM
wget http://proof.ovh.net/files/1Gb.dat
ethtool eth0 grep -i speed
ifconfig

wysłałem wyniki i czekam
@robert83: Też mi tak napisali. Powiedział mi koleś z obsługi klienta, że może to też być wina ich kernela, dlatego kazali mi to zrobić dwa razy, raz normalnie, raz w Rescue. Nie za bardzo mam teraz czas to robić, ale jak tylko chwilę znajdę to dam znać.
@robert83 hahaha, czyli tak naprawdę poradą jest wgranie oryginalnego, debianowego kernela, więc to musi być z tym problem
Jestem w trakcie, tylko zainstaluj 7, bo 6 już nie ma w repo, z tego co widzę
apt install linux-image-4.9.0-7-armmp linux-headers-4.9.0-7-armmp
@robert83:
Hosted by Orange (Paris) [1.88 km]: 9.75 ms
Testing download speed...
Download: 528.05 Mbit/s
Testing upload speed...
Upload: 296.56 Mbit/s

Prawie mogę umierać. Jeszcze tylko wywalczyć RTM ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robert83: Będę wychodził z pracy, więc podsumuję co wiem:
Ten debian 9, którego zainstalowałem nie ma preinstalowanego RTM. Skrypt install_rtm.sh z ftp://ftp.ovh.net/made-in-ovh/rtm/ coś mi tam zadziałał, bo coś poinstalował. Do crona się nawet dodał. Problemem jest tu chyba IP, do którego powinien wysyłać pakiety (/usr/local/rtm/etc/rtm-ip). Nadał jakieś IP, ale dig -x nic mi nie mówi (przynajmniej porównując do kimsufi, gdzie zwrotka z dig'a jest wprost "rtm-collector.ovh.net"). Pogrzebię jeszcze w domu, jeśli
@Bielecki: za cienki widać jestem, wykonałem:
apt-cache search linux-image

linux-headers-3.16.0-6-armmp - Header files for Linux 3.16.0-6-armmp
linux-headers-3.16.0-6-armmp-lpae - Header files for Linux 3.16.0-6-armmp-lpae
linux-image-3.16.0-6-armmp - Linux 3.16 for ARMv7 multiplatform compatible SoCs
linux-image-3.16.0-6-armmp-lpae - Linux 3.16 for ARMv7 multiplatform compatible SoCs supporting LPAE
linux-image-armmp - Linux for ARMv7 multiplatform compatible SoCs (meta-package)
linux-image-armmp-lpae - Linux for ARMv7 multiplatform compatible SoCs supporting LPAE (meta-package)
linux-image-4.9.2-armada375 - Linux kernel binary image for version
@robert83: nie wiem czemu nie dostaję powiadomień, że odpisałeś. Tak, wygląda mi na to, że dobrze. I dalej już zgodnie z tamtym poradnikiem i powinno śmigać.
Zaraz będę odpisywał na ticket dotyczący RTM.